14 yaşındaki kızın mektubu ve saç teli cezadan kurtarmadı

14 yaşındaki kızın mektubu ve saç teli cezadan kurtarmadı

14 yaşındaki kızın mektubu ve saç teli cezadan kurtarmadı

Gürkay GÜNDOĞAN ZONGULDAK, (DHA)- ZONGULDAK`ta, 14 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan 26 yaşındaki Ahmet Y., kızın cezaevine gönderdiği aşk mektupları ve saç tellerini avukatı aracılığıyla mahkemeye delil olarak sundu. Mahkeme heyeti, kızın 15 yaşından küçük olması nedeniyle söz konusu delillerin ceza miktarını değiştirmeyeceğine hükmederek sanık Ahmet Y.`ye,  `çocuğun nitelikli cinsel istismarı`, `kişi hürriyetini yoksun bırakma` ve `uyuşturucu ticareti yapmak` suçlarından toplam 32 yıl 3 ay hapis cezası verdi.
Aralık 2014`te meydana gelen olayda Ahmet Y., okula gitmek için evden çıkan B.A. ile buluşup arkadaşının evine götürdü. Ahmet Y., iddiaya göre evde sabahladığı B.A.`ya, arkadaşları Ş.Ş. ve Ş.B.`nin yanında cinsel istismarda bulunup esrar içirdi. Aliesinin kayıp başvurusunda bulunduğu B.A., 1 gün sonra eve döndü. Kayıp soruşturması kapsamında polise ifade veren B.A., başına gelenleri anlattı.
Tutuklanan Ahmet Y., `çocuğun nitelikli cinsel istismarı`, `kişi hürriyetini yoksun bırakma` ve `uyuşturucu madde ticareti yapmak` suçlarından yargılandığı davada hakim karşısına çıktı. 1`nci Ağır Ceza Mahkemesi`ndeki duruşmada söz konusu suçlarda Ahmet Y.`ye yardım ettikleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ş.Ş. ve Ş.B. de hazır bulundu.
Ahmet Y.`nın avukatı, B.A.`nın cezaevindeki müvekkiline gönderdiği aşk mektupları ve kendi saç tellerini mahkemeye delil olarak sunup, kızın rızası ile ilişkiye girdiğini söyledi. B.A.`nın kemik yaşının da 15`den büyük olduğunu ileri süren avukat, verilecek cezada bu durumların göz önünde bulundurulmasını talep etti. Ahmet Y. de evli ve çocuğu olduğunu, hayatının mahvolduğunu söyleyerek suçlamaları reddetti ve beraatini istedi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...