DBP Tunceli il binasında polis araması!

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il başkanlığı ile merkez ilçe başkanlığına akşam saatlerinde baskın düzenleyen polis, arama yapmaya başladı.

DBP Tunceli il binasında polis araması!

Tunceli’de yaşanan kepenk kapatma eylemi sonrası gözaltına alınan DBP İl Eş Başkanı Hülya Yer’in sorgusu sürerken polis bugün akşam saatlerinde DBP Tunceli il başkanlığı ile merkez ilçe başkanlığına baskın düzenleyerek arama yapmaya başladı.

 

Tunceli Emniyet Müdürlüğü’ne bugün gelen bir ihbar sonrası Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın kararı ile DBP Tunceli il ve merkez ilçe başkanlığında arama kararı verildi.

hdp-ve-dbp-binalarina-baskin-1444620/?utm_source=szc&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber">İLGİLİ HABERHDP ve DBP binalarına baskınHDP ve DBP binalarına baskın

Bu kararın ardından sonra saat 21.00 sıralarında merkez Moğultay Mahallesi Şenlik Sokakta bulunan DBP il ve merkez ilçe binaları polis tarafından güvenlik kordonuna alındıktan sonra arama başlatıldı. Aramanın hala devam ettiği, DBP yöneticileri hakkında herhangi bir gözaltı kararı olup olmadığı konusunda ise açıklama yapılmadı. 3 gün önce Tunceli’de yaşanan kepenk kapatma eyleminden sonra aralarında DBP ile HDP il eş başkanlarının da bulunduğu 8 kişi gözaltına alınmış, gözaltına alınanların emniyetteki sorgusu ise hala sürüyor.  DHA

 

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...