Sözcü Plus Giriş

15 kişiyle teröre tepki gösterdiler

15 kişiyle teröre tepki gösterdiler

Güncellenme: 19:37, 21/02/2016
15 kişiyle teröre tepki gösterdiler

Mustafa SUİÇMEZ ÇANAKKALE, (DHA)- ÇANAKKALE`de, lise öğrencisi Orhan Gün`ün, sosyal medyadan günler öncesinden duyurduğu ve `Şehitlere saygı ve teröre lanet yürüyüşü` adı altında düzenlediği eyleme sadece 15 kişi katıldı.
İMKB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencisi 19 yaşındaki Orhan Gün, bugün saat 17.00`de Cumhuriyet Meydanı`nda `Şehitlere saygı ve teröre lanet yürüyüşü` düzenledi. Yürüyüşü günler öncesinden sosyal paylaşım sitelerinden duyuran Gün, Cumhuriyet Meydanı`ndan da megafonla anons yaparak Çanakkaleliler`i yürüyüşe davet etti. Ancak, saat 17.00`de başlayacağını duyurduğu yürüyüşe 20 dakikalık gecikmeye rağmen sadece 15 kişi katıldı. Grup, meydanda saygı duruşunda bulunulup, hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu. Ardından lise öğrencisi Orhan Gün, bir basın açıklaması yapıp, terör saldırılarını kınadıklarını söyledi.
Elinde Türk Bayrağı ile meydandaki etkinliğe katılan Eren Özyurtsel de katılımın az olmasından yakınıp, "Şehitler diyarı Çanakkale`de bu durumun yaşanması çok üzücü. İlk önce Çanakkale`de yaşayanların değerlerine sahip çıkması gerekiyor" diye konuştu.
DHA