’15 Temmuz’da ABD-Türkiye savaştı’

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye'nin 15 Temmuz darbe girişiminde gladyo ile tanıştığını belirterek, "15 Temmuz'da ABD- Türkiye savaşı oldu" dedi.

’15 Temmuz’da ABD-Türkiye savaştı’

Konyaaltı Belediyesi’nin Cam Piramit’te düzenlediği kitap fuarında kitaplarını imzalamak için katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, öncesinde Düden Salonu’nda söyleşiye katıldı. ABD’nin Türkiye’nin bölünmesi ve borç batağına saplanması için uğraştığını iddia eden Perinçek, Türkiye’nin 2014 yılına kadar böyle geldiğini söyledi. Perinçek, bu tarihten itibaren Silivri duvarının yıkılmasıyla, FETÖ’nün hapse attığı aydınların özgürleşmesiyle FETÖ’nün üzerine gidildiğini kaydetti. Ardından PKK’nın üzerine silahla gidildiğini vurgulayan Doğu Perinçek, ABD’nin bu sürece darbeyle cevap verdiğini söyledi. Perinçek, “Türkiye 15 Temmuz darbe girişimiyle gladyo ile tanıştı. ABD tarafından ordumuza yerleştirilen Fethullahçı gladyolarla karşılaştık. O gece, 15 Temmuz’da ABD- Türkiye savaşı oldu. Bu süreç içerisinde Türkiye’ye dostlarını keşfetti” diye konuştu.

İLGİLİ HABERDoğu Perinçek'ten flaş FETÖ yorumu: Sümüklü bir adamın peşinden gittilerDoğu Perinçek’ten flaş FETÖ yorumu: Sümüklü bir adamın peşinden gittiler

SURİYE İLE İŞBİRLİĞİ GÜNDEMDE

Türkiye’nin Asya’da nefes aldığını kaydeden Doğu Perinçek, Türkiye ekonomisinin Avrasya’da soluk aldığını söyledi. Yıllardan beri bunu anlattıklarını belirten Perinçek, Türkiye’nin enerjisini komşularından ve Batı Asya ülkelerinden aldığını kaydetti. ABD’nin PKK ve PYD’ye desteklediğini ileri süren Perinçek, şöyle devam etti:

“ABD, PKK ve PYD’yi kara gücü olarak görüyor ve bunlara silah veriyor. PKK ve IŞİD’e karşı Türkiye son dönemde Suriye, Rusya, Irak ve İran’la işbirliği yapıyor. Özgür, bağımsız Türkiye kararımıza batı, bize ‘Atatürk, Kemalizm yasak’ diyordu. Türkiye önemli bir eşiğe geldi. Yaşadığımız süreçte Türkiye Atlantik sistemden kopuyor. Türkiye, PKK ve FETÖ’yü eziyor, ama arkasında ABD çıkıyor. Türkiye buna boyun eğemezdi. Cumhuriyet var, Atatürk var. Türkiye’nin dinamikleri önümüzü tayin ediyor. Suriye ile işbirliği Türkiye’nin gündemindedir. Bu süreç sancılı bir süreç. Kolay olmadığını 15 Temmuz’da gördük.”

İLGİLİ HABERDoğu Perinçek'ten Fettullah çıkışıDoğu Perinçek’ten Fettullah çıkışı

15 TEMMUZ’DA GLADYO EZİLDİ

Doğu Perinçek, Mustafa Kemal’e bağlı askerlerin 15 Temmuz’da gladyoyu ezdiğini, darbe girişimini yapanların Türk ordusu olmadığını savundu. ABD’ye ‘ülkemizi bölemezsin ve vatanımı yıkamazsın’ dediklerini kaydeden Doğu Perinçek, şöyle konuştu: “15 Temmuz’dan sonra demokrasi mitingleri adı altında on binler sokağa döküldü. Onlara şüphe ile bakıldı. O insanlar ‘Bağımsızlık kayıt şartsız milletindir’ dedi. MHP ve AKP oy verenler ABD’ye kafa tuttu. Yeni Türkiye’nin manzarası bu. Kafamızdaki hurafeleri silip gerçeklere bakacağız. Türkiye Avrasya sistemindeki yerini almaya başladı. Asya çağına girdik. Asya çağının öncü ülkelerinden biri olacağız. Avrupa ve Atlantik çağı bitti. Artık Avrasya çağı var” dedi.  DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...