Sözcü Plus Giriş

2 ev ahır ve samanlık ile traktör kül oldu

2 ev ahır ve samanlık ile traktör kül oldu

Güncellenme: 19:24, 21/02/2016
2 ev ahır ve samanlık ile traktör kül oldu

Mutlu YUCA- Murat KÜÇÜK BOLU (DHA) – BOLU merkeze bağlı Kuzfındık Köyü`nde, köylülerin ekmek yapmak için kullandıkları fırında çıkan yangında 2 ev, 1 ahır, 1 samanlık, 1 traktör kül olurken 5 büyükbaş hayvan telef oldu.
Yangın, saat 18.00 sıralarında Kuzfındık Köyü`nde meydana geldi. Köylülerin ekmek yapmak için kullandıkları fırından başladığı iddia edilen yangın bitişiğinde bulunan Mehmet Arslan`a ait ahşap eve sıçradı. Yangının kısa sürede evi sarmasının ardından tek katlı ev bir anda alev topuna döndü. Alevlerin evin bitişiğinde bulunan Durmuş Çiftçi`ye ait ahır ve samanlık ile Muhittin Sert`e ait eve sıçradı. Alevlerin evler ile ahır ve samanlığa sarmasının ardından yangına ilk müdahaleyi köylüler yaptı. Yangının ardından bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Orman Bölge Müdürlüğü`nden de çok sayıda arazöz yangına müdahale etti.
Ekipler alev alev yanan evlere müdahale ederken vatandaşlarda gözyaşları içerisinde yanan evlerini izlediler. Yangında Mehmet Arslan ile Muhittin Sert`e ait ev ile Durmuş Çiftçi`ye ait traktör, ahır ve samanlık kül olurken 5 büyükbaş hayvanı da telef oldu. İtfaiye ekipleri alevlerin diğer evlere sıçramasını önlemek için seferber oldu.
Jandarma, yangınla ilgili soruşturma başlattı.
DHA