23 yıllık tuğla efsanesi

1993’de öldürülen gazeteci Uğur Mumcu’nun katili için ‘’Öyle bir şey ki, bir tuğla çekersek duvar yıkılır’’ dediği ve suikasti azmettirenlerin faili meçhul kalmasına neden olduğu öne sürülen İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar, ‘’Tuğla efsanesini’’ 23 yıl sonra yalanladı.

23 yıllık tuğla efsanesi

Ağar, Güldal Mumcu'ya söylediği ‘'Tuğla'' iddiası için TBMM 15 Temmuz darbe girişimnini araştırma komisyonunda, ‘'Yok böyle bir şey.  Söylene söylene doğru gibi oldu. Ben böyle bir şey demedim. Mumcu'nun katilini yakalamaktan daha fazla şan, şeref kazandıracak ne olabilir ?'' dedi.

mehmetagar

GÜLDAL MUMCU ISRARLI

Güldal Mumcu ise Ağar'ın ‘'Tuğla'' sözünü söylediği konusunda ısrarcı… Mumcu bu konuda yaptığı açıklamada şöyle demişti: “Avukat Sayın Emin Değer'in de bulunduğu bir gün, bizim eve gelen Mehmet Ağar, cinayetin karmaşıklığını anlatmak için, ‘Öyle bir iş ki, bir duvar gibi… Bir tuğla çekersek duvar yıkılır' dedi. Ben de kendisine çekin o zaman cevabını verdim. ‘Çekemem, yapamam' dedi. O zaman, çekerler, altında kalırsınız dediğimde de yüzünde ‘Bunu yapmaya kimsenin gücü yetmez' der gibi bir ifade belirmişti. Tuğlayı o günlerde kendisi çekebilmeliydi.''

İLGİLİ HABERMehmet Ağar darbe komisyonunda konuştuMehmet Ağar darbe komisyonunda konuştu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...