Yarın Cuma günü okulllar tatil mi? 28-29 Ekim resmi tatil mi ve kimler tatil yapabilecek?

Çalışanlar ve öğrenciler 28 Ekim tatil mi sorusunun cevabını merak ediyor. 28 Ekim'de okullar tatil mi, 28-29 Ekim tarihlerinde kimler ne kadar tatil yapabilecek işte Cuhuriyet Bayramı resmi tatil durumu ile ilgili detaylar...

Yarın Cuma günü okulllar tatil mi? 28-29 Ekim resmi tatil mi ve kimler tatil yapabilecek?

2016 yılının son resmi tatili için sadece 1 gün kalınca çalışanlar ve öğrenciler gerek internette gerekse de takvimlerde 28 – 29 ekim tarihlerinin tatil olup olup olmadığını araştırmaya başladılar. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının resmi tatil olduğu ve kamu kuruluşlarının ve özel sektörün tatil olduğu yaygın olarak bilinir. Peki ya 28 Ekim. Bu yıl 28 Ekim cuma günü kamu kuruluşları, özel şirketler ve okullar tatil mi?

Resmi tatil takvimine göre yarınb yani 28 Ekim Cuma günü resmi olarka yarım gün tatil yapılacak. 28 – 29 Eklim günlerinde özel şirketler dahil kamu kuruluşları ve okullar 1.5 gün tatil. Fakat 29 Ekim günü Cumartesi’ye denk geldiği için hafta sonu tatilinin içinde kalıyor yani pek çok kişi için 29 Ekim resmi tatilinin bir ekstrası olmayacak!

2017 YILININ RESMİ TATİLLERİ VE DENK GELDİKLERİ GÜNLER

2017 yılında Resmi tatil olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın cumartesi gününe, yılbaşı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın ise pazar gününe rastlıyor ki bu da söz konusu özelgünler için  ekstra tatil olmayacğaı anlamına geliyor. Pazartesi gününe denk gelen 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda resmi tatil yapılabilecek. Kurban ve Ramazan bayramlarında ise 2 gün resmi tatil yapılabilecek. 2017 senesinde bayramların yarısı hafta sonuna denk geldiği için uzun tatil hayalleri suya düşeceğe benziyor. 2016'da iki bayramda toplam 18 gün izin yapan çalışanlar 2017’de uzun tatil yapma fırsatını yakalayamayabilir. Ramazan Bayramı'nı 25 Haziran Pazar günü başlayıp, 27 Haziran Salı günü sona erecek. Dört günlük Kurban Bayramı'nın ise ikinci ve üçüncü günleri hafta sonuna denk geliyor. 1 Eylül Cuma günü başlayacak olan Kurban Bayramı 4 Eylül Pazartesi günü sona erecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...