Şu an Saat kaç? İşte 30 Ekim için doğru saat! Google’ın saati yanlış!

Sabit saat uygulamasına geçildiği için şu an saat kaç diye merak ediyorsanız işte cevabı. Türkiye'nin doğru saati haberimizde... Dikka! Google'ın saati kullanıcıları yanıltıyor. Google "saat kaç" aramasına yanlış saati gösteriyor.

Şu an Saat kaç? İşte 30 Ekim için doğru saat! Google’ın saati yanlış!

Sabit saat uygulamasına geçildiğini bildiren kanun geçtiğimiz aylarda yayınlandı ve bugün yani 30 Ekim pazar günü saatler geri alınmadı ve saat kaç sorusu gündeme geldi. Resmi kuruluşlar da saatlerin değişmeyeceğine dair uyarıda bulundular. Peki şu an saat kaç? İşte Türkiye’nin doğru saati!..

İLGİLİ HABERSaat kaç? Türkiye'de saatler karıştı!TÜRKİYE’NİN ZAMAN DİLİMİ NEDİR?

GOOGLE’IN SAATİ YANLIŞ!

Saat karışıklığından Google da etkilendi! Google’da “saat kaç” diye arama yapıldığında Google saati 1 saat geri gösteritor. Yani Google kullanıcılarına Türkiye saatini yanlış olarak gösteriyor. Google sanki Türkiye kış saayine geçmişçesine saati 1 saat geri gösteriyor.

AKILLI CEP TELEFONLARI ŞAŞIRTTI!

Telefonun saati otomatik olarak değiştirmesini istemeyen Android ve iPhone kullanıcıları telefonlarında otomatik saat ayarını kapatsa da telefonlar yine de saati 1  saat geri alarak kullanıcıları şaşırttı. İronik olarak otomatik saat ayarlamayı kapatmayan kullanıcıların saati değişmedi ve bir hata oluşmadı.

DİYANET UYARDI NAMAZ SAATLERİNE DİKKAT

Türkiye'nin Avrupa ülkeleri gibi 30 Ekim'den itibaren kış saati uygulamasına geçeceği değerlendirilerek geçen yılın sonunda hazırlanan 2016 yılı takvimlerindeki namaz saatlerine yarından itibaren 1 saat eklenmesi istendi. Diyanet İşleri Başkanlığı, 81 il müftülüklerine geçen ay gönderdiği genelgede, ‘Diyanet Takvimi'nin ön yüzünde bulunan namaz vakitlerinin Bakanlar Kurulu'nun yeni kararı uyarınca yaz saati uygulamasının yıl boyu sürdürülmesinin kararlaştırıldığı hatırlatıldı.

BİR SAAT EKLEYİP EZAN OKUYUN'

Genelgede, imamların 30 Ekim-31 Aralık arasındaki takvimlerde yer alan namaz vakitlerine bir saat eklenerek ezanların okutulması gerektiği bildirildi. Avrupa ülkelerinde bu gece yarısından sonra saatlerin 1 saat geri alınacağını göz önüne alan Avcılar Müftüsü Ömer Erden de, Merkez Camii'ndeki vaazında kış saati uygulamasına geçilmeyeceğini hatırlatarak, takvimlerdeki ezan saatlerine 1'er saat eklenmesini istedi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE MAÇLAR ‘1 GÜN’ SÜRECEK

Saat uygulamasındaki değişiklik, yıllardır bir neredeyse bir markaya dönüşen 21.45 Şampiyonlar Ligi maç başlangıç saatlerini de değiştirecek.
Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) kurallarına göre, Şampiyonlar Ligi maçları kışın Rusya ve bazı Orta Asya ülkelerindeki oynanan maçlardaki istisnalar dışında, aynı anda başlıyor. Yaz saatinin kalıcı hale gelmesiyle birlikte Türk takımlarının Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanda oynadığı maçların başlangıç saatleri de 22.45’e kayacak. Uzatma ve penaltı atışları olmazsa maçların bitişi devre arasıyla birlikte 00.30’u bulacak. Böylelikle maçlar başladıkları tarihten bir gün sonra bitecek. Avrupa Ligi’nde, 20:00 ve 22.05’te başlayan maçların başlangıç saatiyse 21:00 ve 23.05’e kayacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...