6 kişi çökme tehlikesi bulunan evde yaşıyor

6 kişi çökme tehlikesi bulunan evde yaşıyor

6 kişi çökme tehlikesi bulunan evde yaşıyor

TOKAT'ta oturdukları ahşap evin çatısında çökme tehlikesi bulunan İpekoğlu ailesi, korku içerisinde yaşamlarını sürdürüyor.
Tokat kent merkezinde Örtmeliönü Mahallesi Maden Sokak'ta kendilerine ait tek katlı ahşap evde yaşayan bedensel engelli 61 yaşındaki Adem İpekoğlu, eşi 62 yaşındaki Temam, oğlu 37 yaşındaki Durmuş, gelini 29 yaşındaki Yeliz ve torunları 8 yaşındaki Hazal ile 7 yaşındaki Polat ile birlikte yaşam mücadelesi veriyor. Üç ayda bir 979 lira engelli maaşı alan baba Adem İpekoğlu, evde bulunan 5 kişinin geçimini sağlamaya çalışıyor. Oğlu işsiz olan Adem İpekoğlu, 3 odalı ahşap evlerinin son yıllarda yağmurlar sonrası zarar görmesiyle büyük sıkıntı yaşadı. Ahşap evin keresteden yapılan çatısı zarar görürken, oturdukları salonun çatısı ise esnedi. Her an çatının yıkılma tehlikesi bulunan evde yaşayan İpekoğlu ailesi, maddi imkansızlıklar nedeniyle evlerinin onarımını yapamıyor. Valilik ve belediyeye başvuran İpekoğlu ailesi, kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.
"EVİN ALTINDA KALMA RİSKİYLE YAŞIYORUZ"
Adem İpekoğlu, oğlu Durmuş'un zaman zaman hurda toplama işi yaptığını, kendisinin ise engelli maaşı harici geliri olmadığını belirtti. Oğlunun şu anda işsiz olduğunu söyleyen Adem İpekoğlu, yaşamlarını zor bir şekilde sürdürdüklerini kaydetti. Kentte etkili olan yağışlar sonrası kendilerine ait ahşap evin büyük oranda zarar gördüğünü kaydeden İpekoğlu, "6 kişi yaşıyoruz burada. Ağaçlar, camlar, pencereler tamamen kırıldı. Biz bu evin altında kalma riskiyle yaşıyoruz. Birimiz veya hepimiz öleceğiz. Ev tamamen 'uçtu uçacağım' diyor. Benim çıkar yolum yok, perişanız" dedi. İpekoğlu ayrıca, evinin onarılması için Valilik ve belediyeye başvurduğunu ancak gereken desteği henüz görmediğini ve torunları Hazal ile Polat'ın bakımlarında zorluk yaşadıklarını söyledi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...