Sözcü Plus Giriş

8 aylık ikizleriyle gelip, intihara kalkışan eşini ikna etti

8 aylık ikizleriyle gelip, intihara kalkışan eşini ikna etti

Güncellenme: 12:45, 19/03/2016
8 aylık ikizleriyle gelip, intihara kalkışan eşini ikna etti

KARAMAN'da işsiz olan ve eşinden bir süredir ayrı yaşadığı öğrenilen 22 yaşındaki Ergin A., bunalıma girerek 13 katlı inşaatın çatısına çıktı. Atlamak isteyen Ergin A.’yı, 8 aylık ikizleriyle olay yerine gelen eşi Hatice A. ve polis ikna ederek aşağıya indirdi. 
Olay, dün akşam Tapucak Mahallesi 433 sokak meydana geldi. İddiaya göre, bir süredir işsiz olan ve eşinden ayrı yaşadığı öğrenilen Ergin A. bunalıma girdi. 13 katlı inşaatın çatısına çıkan Ergin A., atlamak istediği sırada çalışan işçiler ve çevredeki vatandaşlar tarafından fark edildi. Yapılan ihbar üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yere şişme yatak açılırken, polis çatıya çıkan Ergin A.’yı ikna etmesi için eşi 20 yaşındaki Hatice A.’yı olay yerine çağırdı. 
Hatice A., 8 aylık ikizleriyle geldiği olay yerinde bebeklerini annesine bırakarak psikolog ve polislerle inşaatın çatısına çıktı. Yaklaşık 1,5 saat süren ikna çabası sonucu çatıdan inmeyi kabul eden Ergin A., olay yerinde bekletilen ambulans ile Karaman Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. 

DHA