Sözcü Plus Giriş

9.5 milyon dolarlık FETÖ şüphesi

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 9.5 milyon dolar ile giriş yapan 7 kişi, TEM ekipleri tarafından FETÖ şüphesiyle gözaltına alındı. Para trafiğinin incelenmesi için soruşturma mali polise devredildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 16:23, 18/11/2016
9.5 milyon dolarlık FETÖ şüphesi

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, yurt dışından bildirimsiz para getiren bir grubu takibe aldı. Şüpheliler önceki gün Atatürk Havalimanı'ndan giriş yaptı. Kontrol noktasından geçiş yapan 7 kişi durdurularak üst ve valiz araması yapıldı. Aramalarda valizlerde yüklü miktarda para olduğu belirlendi. Bunun üzerine, valizlerinde para bulunan 7 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden bazılarına ait şirketlerin FETÖ bağlantısı olduğu iddia edildi. FETÖ yapılanması için getirildiği öne sürülen paralar sayım için Emniyet’e götürüldü. Paranın 9.5 milyon dolar olduğu tespit edildi.

Şüpheliler, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Para trafiğinin kesinleştirilmesi ve iddiaların kesinleşmesi için soruşturma Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne devredildi. Konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.