9 yaşındaki Mehmet engel tanımadı, çizdiği resimle ödül aldı

9 yaşındaki Mehmet engel tanımadı, çizdiği resimle ödül aldı

9 yaşındaki Mehmet engel tanımadı, çizdiği resimle ödül aldı

VAN'da Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen okullar arası resim yarışmasında ödül kazanan 9 yaşındaki Mehmet Emin Eco, herkesi kendine hayran bıraktı. Milyonda bir görülen kelebek hastalığıyla mücadele eden Eco, parmakları olmamasına rağmen çizdiği resimle jüri özel ödülünü kazandı.
Van'da yaban hayvanlarıyla ilgili duyarlılık olşturmak amacıyla YYÜ Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından düzenlenen okullar arası resim yarışması büyük ilgi gördü. Van'daki okulardan 1500 öğrencinin resimlerinin değerlendirildiği yarışmada, çeşitli kategorilerde dereceye giren 25 öğrenci, YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde yapılan törenle bisikletle ödüllendirildi. Ödül törenine YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, YYÜ Yaban Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Lokman Aslan, Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, aileler öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
AZMİYLE BÜYÜK ALKIŞ ALDI
Yaban Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Lokman Aslan'ın açılış konuşmasını yaptığı ödül töreninde en büyük ilgiyi 9 yaşındaki 3. sınıf öğrencisi Mehmet Emin Eco gördü. Halk arasında 'kelebek hastalığı' olarak bilinen 'Epidermolysis bullosa' hastası Eco, parmakları olmamasına rağmen Hazreti Süleyman'ın hayvanlarla konuşmasını resimleyerek jüri özel ödülünü kazandı. Törene katılanlardan büyük alkış alan Eco için ayrıca akülü engelli aracı alınması için de çalışma başatıldı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...