AB Komisyonu HDP heyeti ile görüştü

AB Komiseri: Güneydoğu'daki dramatik durumu ele aldık.

AB Komisyonu HDP heyeti ile görüştü

Türkiye-AB siyasi diyalog toplantısı için Ankara’ya gelen AB komisyonu heyeti de, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın yaptığını yaptı. AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini başkanlığındaki heyet, Ankara’da ilk görüşmeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “muhatap değil” dediği HDP ile yaptı.

Zeynep GÜRCANLI/ANKARA

AB’nin genişlemeden sorumlu komiseri Johannes Hahn görüşmeye ilişkin fotoğrafları twitter hesabından paylaştı

AB heyeti, Türkiye temaslarına HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile kahvaltı ile başladı.  Demirtaş’la kahvaltıya Mogherini’in yanı sıra AB’nin genişlemeden sorumlu komiseri Johannes Hahn ve insani yardım ile kriz yönetiminden sorumlu komiser Hristos Stilianidis de  katıldı.

GÜNEYDOĞU’DAKİ “DRAMATİK” DURUM…

Hahn, Twitter hesabından da HDP heyetiyle kahvaltıya ilişkin fotoğraflar paylaşıp, Demirtaş’la ele aldıkları konuları da özetledi; “Güneydoğu’daki dramatik durumu ve çözüm sürecini ele aldık” dedi. Hahn’ın mesajında, Demirtaş’la görüşmenin “iyi ve yapıcı geçtiğini” de vurguladı.

DEMİRTAŞ’TAN SONRA İKİ BAKANLA TOPLANTI

AB Komisyonu, Demirtaş’la kahvaltından sonra da, “AB-Türkiye siyasi diyalog toplantısı” kapsamında, Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile biraraya geldi. AB heyeti, öğleden sonra da Saray’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...