Abdullah Gül 67 yaşına bastı demokrasi mesajı yayımladı

29 Ekim 1950 doğumlu olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, twitter hesabından 29 Ekim mesajı verdi. 67 yaşına basan Gül "Cumhuriyet bayramında doğmuş birisi olarak bunun onurunu daima yaşadım" dedi. Gül mesajında 'demokrasi' vurgusu yaptı.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül kendisinin de doğum günü olan 29 Ekim’i twitter hesabından paylaştığı bir videolu mesajla kutladı. Gül kısa video mesajında “Cumhuriyetin kazanımları ve sunduğu fırsatların bilinci içinde olmamız gerekir. Ben de Cumhuriyet bayramında doğmus ve nimetlerinden yaralanmış ve cumhurbaşkanı olmuş bir kişi olarak bunun onurunu daima yaşadım. Ülkemizi daha güçlü ve tüm halkımı daha mutlu yapmanın yolu cumhuriyetimizi daha yüksek demokratik standatlara taşımak olduğunun farkında olmak gerekir” ifadelerine yer verdi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Babası Ahmet Hamdi Gül’ü yattığı hastanede ziyarete gelen 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri Erkilet Havalimanı’nda 67’nci doğum günü için hazırlanan sürpriz pastayı kesti.

İstanbul’dan THY’nin tarifeli ‘Hasankeyf’ uçağıyla Kayseri’ye gelen 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü Erkilet Havalimanı’nda Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, AKP milletvekilleri Hülya Nergiz Atçı, Sami Dedeoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, Jandarma Komutanı Kurmay Albay Bayram Özer, AKP il Başkanı Cahit Özden ve protokol üyeleri karşıladı. VIP salonunda bir süre dinlenen Gül’e, hemşehrileri 67’nci yaş günü nedeniyle üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan ‘Allah uzun ömürler versin, Sayın Cumhurbaşkanım’ yazılı pastayı getirdi. Pastayı keserek, bu jest için teşekkür eden Abdullah Gül, “Bildiğiniz gibi yaşımı saklayacak halim yok. İki mutlu günü bir arada kutluyorum” dedikten sonra şöyle konuştu:

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutluyoruz. Cumhuriyetin hepimize, milletimize verdiği imkanlar, katkılar, bütün nimetlerin herkes farkında olması gerekiyor. Onun için herkesin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Daha nice Cumhuriyet bayramlarına daha güçlü, daha mutlu yaparak hep ilerleyeceğiz. Şüphesiz ki gelmiş, geçmiş bütün hükümetlerin, siyasetçilerin ve devlet adamların gayreti şudur; Cumhuriyetten vazgeçmek, geriye gitmek düşünülmez. Böyle bir şey mümkün değil ama Cumhuriyeti nasıl taçlandırırız işte bütün devlet adamları ve siyasetçiler bunun için hep uğraşmıştır. Zaman zaman başarılı olunmuştur. Zaman zaman geri zaman zaman da ileri gidilmiştir. İnanıyorum ki bu yolda Türkiye hep ileri gidecek. Çünkü Türkiye’yi hem güçlü yapmanın hem de bütün halkımızı mutlu yapmanın yolu buradan geçiyor. Kalkınmış ülkeler hep bu yolları takip ettiler. İnanıyorum ki Türkiye’de hep böyle olacaktır. Bana gelince ne yapayım doğum günümü saklayamıyorum. Hep böyle olur. Hepinize çok teşekkür ederim.”

FOTO:DHA

FOTO:DHA

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve kardeşi Macit Gül, havaalanından Acıbadem Kayseri hastanesine geçerek, romatizma ve idrar yolları tedavisi gören babası Ahmet Hamdi Gül’ü ziyaret etti. Gül, “Babamın rahatsızlığı ciddi değil. Ancak, kendisini ziyaret ederek, moral vermek istedim” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...