ABD’ye uçuş yasağı kalktı

Türk Hava Yolları, Amerikan sivil havacılık otoritesi FAA'in yasağı kaldırmasının ardından ilk seferini yarın 06.45'te İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan New York JFK Havalimanı'na gerçekleştirecek.

ABD’ye uçuş yasağı kalktı

Yaşan darbe kalkışmasının sonrasında FAA güvenlik önlemi olarak Türkiye’den gerçekleştirilecek doğrudan uçuşları askıya almıştı. Türk Hava Yolları Basın Müşavirliği’nden yapılan açıklamaya göre bu yasak yarın 06.45’te yapılacak İstanbul- New York uçuşu ile birlikte normal seyrine dönecek. Gün içinde THY’nin ABD’de diğer şehirlere yaptığı seferler de planlandığı gibi gerçekleştirilecek.

İLKER AYCI: “GİRİŞİMİMİZ OLUMLU NETİCELENDİ”

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, bugün FAA yetkilileri ile bir toplantı düzenlediklerini belirterek “Birkaç saat önce yaptığım açıklamada; Amerikan Sivil Havacılık Kurumu’nun geçici bir süreliğine uçuşları durdurmasıyla ilgili olarak Amerika’ya direkt uçmamak için hiçbir sebep olmadığını düşündüğümü belirtmiştim. Aldığımız tedbirler, normlar dâhilindeydi ve uçuş yasağından bu yana sürdürdüğümüz yoğun mesai sonrası raporlarımızı verdik; detaylı toplantılar gerçekleştirdik. Sonuç beklediğimiz üzere olumlu neticelendi.” dedi.

DHA