Sözcü Plus Giriş

Abla: “Allah’ım bir mucize olsun ne olur”

Teröristler ile girdikleri çatışmada şehit olan Özel Harekat Polisi Volkan Çay'ın cenazesi, memleketinde 5 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Güncellenme: 18:37, 30/03/2016
Abla: “Allah’ım bir mucize olsun ne olur”

Mehmet SERBES/ADANA
Şehidin ablası Selin Çay, “Allah'ım bir mucize  olsun. Kardeşimi 5 aydır göremiyorum. Kendi gelmemiş gömleğini göndermiş” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit polis Volkan Çay'ın cenazesi uçakla Adana'ya getirildi. Şehidin cenazesi sonra konvoy eşliğinde Sarıçam ilçesi Mustafalar Mahallesi'ndeki baba ocağına götürüldü. Şehidin cenazesi bir süre baba ocağında bekletildi. 2'si erkek üç kardeşin ortancası olan 2 yıllık polis memuru Volkan Çay'ın babası Veysel, annesi Sibel, ablası Selin, engelli kardeşi Abdülkadir (18) ile yakınları gözyaşlarına boğuldu.

FOTO: SÖZCÜ

Oğluyla son kez şehit olmadan görüştüğünü söyleyen anne Sibel Çay, “Kendisini aradım bana operasyona gideceğini söyledi. Operasyondan bittikten sonra arayacağını söyledi. Babası da dikkatli olmasını söylemişti. Ama bir daha aramadı. Şehit haberi geldi yavrumun” diyerek ağıtlar yaktı. Kardeşinin gömleğini bırakmayan ve tabutuna sarılan şehit ablası ise, “Kardeşimi görmek istiyorum. 5 aydır ona hasretim. Kalk ne olur. Ora sana yakışmıyor. Ne olur bir mucize olsun. Kendi gelmemiş gömleğini göndermiş. Ne hayallerimiz vardı. Hakkım sana helal olsun sen de hakkını helal et” diyerek gözyaşı döktü.

Şırnak'ta birlikte görev yapan özel herakat polisleri de şehit meslektaşlarını son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Cenaze törenine Adana Valisi Mustafa Büyük, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile protokol ile birlikte binlerce kişi katıldı. Şehidin cenazesi Mustfalar mahallesi'Ndeki mezarlıkta toprağa verildi.