Sözcü Plus Giriş

Sivil polis silahlı saldırıda şehit oldu

Adana'da evrak dağıtımı yapan polis memuru Yılmaz Bozkurt (45), teröristlerin silahlı saldırı sonucu şehit oldu. Motosikletli 2 saldırganın yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Mehmet SERBES
Güncellenme: 14:22, 20/05/2016
Sivil polis silahlı saldırıda şehit oldu

Olay saat 10.00 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Gülbahçesi Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, motosikletli teröristler Gülbahçesi Mahallesi Obalar Caddesi Dağlıoğlu İlkokulu önünde motosikletle evrak dağıtımı yapan Dağlıoğlu Polis Merkezi’nde görevli sivil polis memuru Yılmaz Bozkurt’a tabancayla ateş açtı. Başlarında kask olan ve yüzleri görünmeyen saldırganlar, olay yerinden kaçarken başına, göğsüne ve karnına 3 kurşun isabet eden polis memuru Bozkurt, ağır yaralı olarak Özel Acıbadem Adana Hastanesi’ne kaldırıldı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen 3 çocuk babası polis memuru şehit oldu.

HELKOPTERLE HAVADAN ARANDI

Yılmaz Bozkurt’u şehit eden saldırganların yakalanması için korsan gösterilerin yaşandığı Gülbahçesi ve Dağlıoğlu mahalleleri ablukaya alındı. Polis helikopterlere havadan arama tarama çalışması yaparken zırhı ve sivil ekiplerde tüm ara sokakları didik didik etti. Olay yerinde yapılan incelemede 20 adet boş kovan bulundu. Adana Valisi Mustafa Büyük, saldırının bütün yönüyle araştırıldığını ve aydınlatılacağını belirterek, “Olayın aydınlatılması için emniyet birimlerimiz çalışıyor” dedi.

adana
Yayınlanma Tarihi:10:40,