Sözcü Plus Giriş

Adana’da yasaklı düşük hapı satan çeteye operasyon

Adana polisi, aralarında bir sahte bir de gerçek doktorun bulunduğu 4 kişilik bir gruba "düşük hapı " operasyonu düzenledi.

Güncellenme: 10:01, 30/06/2016
Adana’da yasaklı düşük hapı satan çeteye operasyon

Adana’da ihbar üzerine harekete geçen emniyet görevlileri, bir çeteye operasyon düzenledi. İddialara göre Sağlık Bakanlığı’nın yasakladığı düşük hapını satan ve yasa dışı kürtaj yapan ‘sağlık’ çetesinden, 1 sahte doktor, 2 kargo görevlisi ile yasa dışı kürtaj yaptığı öne sürülen 1 doktor gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

adana-cete

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Mali Büro Amirliği ekipleri, Sağlık Bakanlığı tarafından yasak olan düşük hapını piyasaya süren bir şebeke ve yasa dışı kürtaj yapan bir doktor olduğu ihbarını aldı. İhbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, olayla ilgili olduğu iddia edilen 4 kişiyi takibe başladı. Yapılan takip sonucunda kendini doktor olarak tanıtan V.G.’nin Sağlık Bakanlığı’nın yasakladığı düşük hapını temin ederek kargo görevlisi G.Y. ve E.S. ile birlikte başta Kayseri, Diyarbakır, Şanlıurfa ve çok sayıda illere sevkiyat yaptığını tespit etti. Ayrıca polis, özel muayenesi olan Doğum ve Kadın Hastalıkları Doktoru C.C.’nin yasa dışı kürtaj yaptığını belirledi. Polis, şafak vakti düzenlediği operasyonda 4 şüpheliyi gözaltına aldı. Operasyonda çok sayıda bebek düşürmede kullanılan ve satışının yasak olduğu belirtilen hap ele geçirildi.

Emniyete getirilerek sorguya alınan zanlılardan Doktor C.C.’nin yasa dışı kürtaj yapmadığını, yaptığı bütün işlemlerin yasalar çerçevesinde olduğunu söylediği öğrenildi. Zanlılar, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

Yayınlanma Tarihi:09:46,