Adana'dan Uludere'ye 40 metrelik asansörlü bayrak direği

Adana'dan Uludere'ye 40 metrelik asansörlü bayrak direği

Adana'dan Uludere'ye 40 metrelik asansörlü bayrak direği

ADANA Büyükşehir Belediyesi'nce, Şırnak'ın Uludere İlçesi'ndeki Çakırsöğüt Komando Tugayı'na, 40 metre uzunluğunda asansörlü bayrak direği dikildi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Şanlı bayrağımızın dalgalanmaya devam etmesi için genç yaşta en büyük bedeli ödeyen, canını veren şehitlerimize saygımızı göstermek için, Şırnak Uludere'deki Komando Tugayımız'da dev bir Türk Bayrağı'nın dalgalanmasını istedik. Şehitlerimiz için ne yapsak onların hakkını ödeyemeyiz, fedakarlıklarının karşılığını veremeyiz. Onlar Türk milleti'in kalbinde sonsuza dek yaşayacaktır" dedi.
ASANSÖR SİSTEMLİ
'Vatan toprağı uğruna canını seve seve feda etmiş aziz şehitlerimiz anısına Adana Büyükşehir Belediyesı tarafından yaptırılmıştır' ibaresi ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü imzasıyla temeli atılan bayrak direğinde, 8×12 metrelik bayrak kullanılabiliyor. 360 derece dönebilen direkte uçak ikaz lambalı sonar bulunuyor. Saatte 160 kilometre esen rüzgar hızına göre ayarlı, asansör sistemli bayrak direğinin nakliyesi ve yerine dikilmesi için vinç çalışması da Adana Büyükşehir Belediyesi'nce yapıldı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...