Sözcü Plus Giriş

Adana’nın ünlü tatlıcısına FETÖ gözaltısı

Adana’da çok sayıda şubesi bulunan ünlü tatlı firması Tatlıcı Köse’nin sahiplerinden V.K.’nın da aralarında bulunduğu 10 iş adamı, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile başta finans sağlamak olmak üzere, çeşitli bağlantıları bulunduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

Mehmet SERBES
14:56 -
Adana’nın ünlü tatlıcısına FETÖ gözaltısı

Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 15 Temmuz süreciyle birlikte başlatılan Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik çalışmalar kapsamında yeni bir operasyon daha gerçekleştirdi. “Şafak vakti ” adı verilen operasyonda aralarında Adana'nın ünlü tatlı firmalarından olan ve Adana ile birlikte Türkiye'nin birçok ilinde şubeleri bulunan Tatlıcı Köse'nin sahiplerinden V.K.'nın da aralarında bulunduğu 10 iş adamını gözaltına aldı.

Polis terör örgütüne finans sağladığı ileri sürülen Adana’nın ünlü tatlı firması sahibi V.K. ve AKP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi A.N.S. ile A, K. A.A., M.Y., Z.A.A., R.A., A.T., F.T. ve M.T. adlı kişileri gözaltına aldı. Zanlıların ev ve işyerlerinde arama yapılarak bilgisayarlarla bazı dokümana el konuldu. Adana Emniyet Müdürlüğüne götürülen zanlıların sorgulaması sürüyor.

Son güncelleme: 15:29 22.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more