Sözcü Plus Giriş

Adana`ya iki günde 4`üncü şehit acısı (2)

Adana`ya iki günde 4`üncü şehit acısı (2)

Güncellenme: 15:22, 19/02/2016
Adana`ya iki günde 4`üncü şehit acısı (2)

ŞEHİTLER TOPRAĞA VERİLDİ
Diyarbakır`ın lice İlçesi`nde şehit düşen 6 askerden jandarma erler Fatih Yeniay ile Kadir Görgülü`nün cenazeleri Adana`da son kez baba evlerine götürüldü. Merkez Seyhan İlçesi Anadolu Mahallesi`ndeki evine getirilen Şanlıurfa`nın Viranşehir İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Kadir Görgülü`nün cenazesini gören yakınları gözyaşlarına boğulurken, baba Süleyman Görgülü fenalık geçirdi.
Mardin`in Midyat İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Fatih Yeniay`ın cenazesinin Bey Mahallesi`ne getirilişi sırasında polis zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemi aldı. Çevik Kuvvet ekiplerinin de önlem aldığı sokakta cenaze aracının kapısı açıldı ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Sokakta toplanan gruplarda da `Şehitler ölmez vatan bölünmez` sloganları attı.
Evlerinde bir süre bekletilen cenazeler ardından Sabancı Merkezi Camii`ne getirildi. Burada düzenlenen törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Adana Valisi Mustafa Büyük, milletvekilleri, 6`ıncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, askeri yetkililer, aileleri ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Ayrı ayrı kılınan cenaze namazının ardından şehitler, götürüldüğü Asri Mezarlıktaki Şehitlikte gözyaşlarıyla toprağa verildi.
YAVRUM SENİ BÖYLE Mİ GÖNDERDİM?
Ankara`daki patlamada şehit olan er Ali Öztaş`ın cenazesi ise son kez merkez Çukurova İlçesi Belediyeevleri Mahallesi`ndeki baba evine getirildi. Öztaş`ın yakınları gözyaşlarına boğulurken, adı öğrenilemeyen teyzesi cenaze aracına binip yeğeninin tabutuna sarılıp gözyaşına boğuldu. Anne Miyeser Öztaş, "Yavrum seni böyle mi gönderdim? Ben beni sapasağlam göndermiştim oğlum" diye ağıt yaktı. Cenaze, daha sonra Sabancı Merkez Camii`nde kılınan cenaze namazının ardından götürüldüğü Kabasakal Mezarlığı`nda toprağa verildi.

Murat KİBRİTOĞLU-Yusuf BAŞTUĞ-Salih ÜÇTEPE-Fatih KARAÇALI-Akif ÖZDEMİR-Süleyman CÜZDAN-Çağlar ÖZTÜRK-Ahmet ÖZMEN ADANA, (DHA)
DHA