Sözcü Plus Giriş

ADD’de genel kurul heyecanı

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin (ADD) 14. Olağan Genel Kurulu MEB Şura Salonunda gerçekleştirildi. ADD Genel Başkanı Tansel Çölaşan ile Sevil Nazan Keskin'in başkanlık için yarıştı.

Asuman ARANCA
Güncellenme: 16:50, 19/06/2016
ADD’de genel kurul heyecanı

MEB Şura Salonu’ndaki olağan genel kurul, adaylardan Keskin’in konuşmasıyla başladı. Keskin konuşmasında, ADD olarak bir vakıf üniversitesi kurmaya ve Atatürkçü gençler yetiştirmeye ihtiyaçları olduğunu söyledi. Keskin, adaylar arasında ideoloji farkı olduğuna yönelik düşüncelere de karşı çıkarak, “Eğer başkan adayları arasında Kemalist düşünceden farklı ideolojide olan olsaydı, dernek işlevini kaybetmiş olurdu” dedi.
kongre

KİMSE BİZE KUNTA KİNTE MUAMELESİ YAPAMAZ

Daha sonra kürsüye çıkan Genel Başkan Tansel Çölaşan da, genç bir kadın adayın başkan adayı olmasının ADD için güzel bir gelişme olduğunu belirterek, başkanlığı dönemindeki başarılar ve hedeflerinden bahsetti. Çölaşan, hiç bir siyasi parti ile bağlarının olmadığını ifade ettiği konuşmasında, “Hiç bir siyasi partinin arka bahçesi değiliz. Hiç bir siyasi parti bize kunta kinte muamelesi yapamaz. Üyelerimiz her seçimde Cumhuriyetin kazanımlarını içselleştirmiş birer birey olarak oylarını özgürce kullanırlar” dedi.

BASKILARDAN KORKMADIK

Çölaşan, Ergenekon ve Balyoz soruşturma ve davaları sırasında hedefe oturtulan bir dernek olmalarına ve o dönem başkanları olan Emekli Orgeneral Şener Eruygur’un tutuklanmasına karşın hiç bir baskıdan korkmadıklarını ve mücadele etmeye devam ettiklerini belirtti. Eruygur’un tutuklanmasından sonra devraldığı başkanlık koltuğunda bugüne kadar birçok kazanım elde ettiklerini ifade eden Çölaşan, derneğin daha fazla örgütlenmeye ve üyeye ihtiyacı olduğunu söyleyerek, “Türkiye kritik süreçlerden geçiyor. Cumhuriyet kazanımlarına karşı savaş giderek artıyor. Bugüne kadar korkarak evinden çıkmayanlar, sıranın kendisine gelmediğini ya da gelmeyeceğini düşünenler de artık tehlikenin farkında. Bu nedenle ADD olarak çok önemli bir misyon taşıyoruz. Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye konuştu.