Sözcü Plus Giriş

Adli Tıp’ta acı bekleyiş

Ankara’daki patlamada hayatını kaybeden 28 askeri personelin aileleri, cenazelerin kaldırıldığı Keçiören Adli Tıp Kurumu önüne koştu.

Güncellenme: 15:50, 18/02/2016
Adli Tıp’ta acı bekleyiş

Deniz AYHAN / ANKARA

Saldırıda hayatını kaybeden 28 kişinin naaşları, otopsi için Ankara Keçiören’deki Adli Tıp Kurumu’nda. Canlı bombanın parçalanmış vücudu da, yine otopsi için buraya getirildi.

Foto: DHA Adli Tıp’ta acılı bekleyiş devam ediyor

Sabah saatlerinden itibaren, yakınlarını kaybedenler Adli Tıp kurumu önünde, cenazeleri teslim alabilmek için beklemeye başladı. Şu ana kadar 5 cenaze, otopsi işlemleri tamamlanarak ailelerine teslim edildi.

Foto: SÖZCÜ -Belediye Adli Tıp önünde çadır kurdu

BELEDİYELER TAZİYE ÇADIRI KURDU, ÇORBA DAĞITIYOR

Adli tıp önünde bekleyen yüzlerce kişi için, Ankara’daki belediyeler de seferber oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yanısıra, Çankaya ve Keçiören Belediyeleri de Adli tıp önünde bekleyenler için taziye çadırları ve dinlenme alanları kurdu. Ailelere düzenli olarak sıcak çorba dağıtılıyor. Ayrıca fenalaşan şehit yakınları için de Kızılay alanda ambulans bekletiyor.

Foto: SÖZCÜ -Şehitlerimizin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı

VEKİLLER DE AİLELERİ ZİYARET ETTİ

Adli Tıp önünde şehitlerin otopsi işlemlerinin sona ermesini bekleyen aileleri CHP’li vekiller de yalnız bırakmadı. CHP Ankara Milletvekili Şanal Saruhan ile İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, aileleri ziyaret etti.

BAŞBAKAN GELEMEDİ BAŞKAN ADLİ TIP’TA

Başbakan Davutoğlu ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak sabah saatlerinde GATA’daki yaralıları ziyaret etmişti. İkilinin Adli Tıp’a da birlikte gelmesi bekleniyordu. Ancak Adli Tıp’a Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın yalnız geldiği gözlendi.

ÖLENLER İÇİN GATA’DA TÖREN

Adli tıptan alınan 5 şehidin cenazesi ise GATA’ya götürüldü. GATA’da, şehitler için yarın askeri tören düzenleneceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:09:25,