Sözcü Plus Giriş

Ahlat esnafından Sur`da görev yapan güvenlik güçlerine yöresel ürün

Ahlat esnafından Sur`da görev yapan güvenlik güçlerine yöresel ürün

Güncellenme: 17:52, 29/02/2016
Ahlat esnafından Sur`da görev yapan güvenlik güçlerine yöresel ürün

Halil ÜLKER AHLAT (Bitlis), (DHA)- BİTLİS`in Ahlat İlçesi`nde bir araya gelen bir grup esnaf, Diyarbakır`ın Sur İlçesi`nde PKK`lı teröristlerle mücadele eden güvenlik güçlerine gönderilmek üzere yöresel ürünler hazırlayarak bölgeye gönderilmek üzere Kaymakamlığa teslim etti.
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Zafer Bayram ve İlçe Emniyet Müdürü Erdem Yaban ile birlikte teslim edilen yöresel ürünler ve ikramları alan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu, devletin kolluk güçlerine her türlü imkanı sağladığını vurgulayarak, burada ki amacın güvenlik güçlerine ilçe olarak yöresel ürünlerin ikram edilerek moral ve motivasyonlarının sağlanması olduğunu söyledi. Kendilerine teslim edilen yöresel ürünleri İlçe Emniyet Müdürlüğü vasıtasıyla terörle mücadele eden polis ve askerlere ulaştırılacağını söyleyen Ahlat Kaymakamı Tekbıyıkoğlu şöyle konuştu:
"Bilindiği üzere 2015 yılının Ramazan Bayramı`ndan itibaren bölgede sönmüş olan alev tekrardan canlandı. Coğrafyamızın bu bölgesinde olan yangını tüm milletimiz Edirne`den Kars`a, Aydın`dan Antalya`ya kadar memleketin her tarafından hissedildi. İlçemizde de diğer şehirlerde olduğu gibi bu yangın hissedildi. Esnafımız kendi aralarında yöresel yiyecekler toplamışlar. Sur`da mücadele eden kolluk kuvvetlerimize, askeri personelimize kendi yöresel ürünlerimizden gönderiyoruz. Onların hiçbir şeye ihtiyaçları olmadığını biliyoruz. Devletimiz her türlü imkanları sağlıyor ama buda bizim ikramımız olsun istedik. İlçemizin cevizi, kayısı kurusu, dut kurusu ve balı oldukça meşhurdur. Sağolsun esnafımızda teröristlerle mücadele eden kolluk kuvvetlerimize, yöresel ürünlerimizi ikram etmek amaçlı toplamış oldukları ürünleri göndermek için bizlere başvurdular. Bu davranıştan ötürü de son derece memnun olduk. Sadece bu malzeme göndermekten ibaret değil. Esnaf vatandaşların çocukları da bu kolilerin içerisine küçük notlarda yazmışlar. Bunlardan bir tanesinde `Sevgili asker abilerim, söze şöyle başlamak istiyorum. Rabbim sizleri korusun. Siz bizi koruyorsunuz Allah sizden razı olsun. Sizleri çok seviyoruz. Allah`a emanet olun` ifadeleri yer alıyor" dedi.

DHA