Sözcü Plus Giriş

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın, AKP Genel Başkan adayı ve başbakan adayı olarak açıklanmasını İzmir’de partili kadınlar ‘Yüze vurur ifadesi, Başbakan oldu bitanesi’ şarkısıyla kutladı. Yıldırım, 1 Kasım seçimlerinin ardından ‘Yüze vurur ifadesi, yeniden tek başına iktidar olduk bitanesi’ videosunu twitter hesabından paylaşmıştı.
akp-izmir-iç

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın AKP Genel Başkan adayı ve Başbakan adayı olarak açıklanması seçim bölgesi İzmir’de sevinçle karşılandı. AKP İzmir İl Başkanlığı binasında barkovizyon kuruldu. Aralarında ilçe belediye başkanlarının da olduğu partililer, AKP sözcüsü Ömer Çelik’in yaptığı açıklamayı canlı yayının yansıtıldığı barkovizyondan izledi.

Bazı partililer Çelik’in açıklamalarını cep telefonlarıyla görüntüledi. Çelik’in, “Ak Parti Genel Başkan adayı Binali Yıldırım” demesi üzerine önce partililer ayağa kalkarak alkışladı ardından ‘İzmir’in gururu Binali Yıldırım’, ‘Başbakan Binali’, ‘İşte Ak Parti işte başbakan’ sloganları atıldı.

DHA

Yayınlanma Tarihi:14:32,