AK Partili eski belediye başkanından çifte cinayet (2)- yeniden

AK Partili eski belediye başkanından çifte cinayet (2)- yeniden

AK Partili eski belediye başkanından çifte cinayet (2)- yeniden

İZMİR'in Bayındır İlçesi'nde eski belediye başkanı Mehmet Kertiş, ortak oldukları seranın borçları nedeniyle tartıştığı 41 yaşındaki Güray Seven ve 34 yaşındaki Salih Bal'ı tabancayla öldürdü. 51 yaşındaki Kertiş, jandarmaya teslim oldu.
2009-2014 yılları arasında Ak Parti'den Bayındır Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Kertiş, bugün saat 13.00 sıralarında, Baydındır'ın kırsal mahallesi Tokatbaşı'ndaki Seven Çiçekçilik'e ait serada, 8 ay önce ortaklıktan ayrıldığı Güray Seven ve Salih Bal ile bir araya geldi. İddiaya göre, 7 ay kadar ortaklık yapan üçlü arasında seranın yaklaşık 500 bin lira olduğu ileri sürülen borcu nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine belindeki ruhsatlı tabancasını çıkaran Mehmet Kertiş, önce 1 çocuk babası Bal'ı, ardından da 2 çocuk babası Seven'i vurdu. Kertiş, daha sonra tekrar Bal'a dönüp, ateş etti.
Silah seslerini duyan çevredekilerin haber vermesi üzerine gelen 112 ambulansıyla İzmir'e hastaneye kaldırılmak istenen Bal ve Seven, yolda yaşamını yitirdi. Kertiş, olayın ardından suç aleti tabancayla jandarmaya teslim oldu.
Jandarmada tansiyon sorunu yaşayan Kertiş, ambulansla Tire Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.
Jandarma, olayla ilgili soruşturma başlattı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...