Sözcü Plus Giriş

AK Partili Özdağ: 28 Şubat darbesi ruhumuza musallat olmuştur

AK Partili Özdağ: 28 Şubat darbesi ruhumuza musallat olmuştur

Güncellenme: 12:49, 28/02/2016
AK Partili Özdağ: 28 Şubat darbesi ruhumuza musallat olmuştur

İlker KILIÇASLAN MANİSA, (DHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, `postmodern darbe` olarak nitelenen 28 Şubat`ın 19. yıl dönümünü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Diğer darbeler bedenimize zarar verirken, 28 Şubat postmodern darbesi ruhumuza musallat olmuştur" dedi.
28 Şubat ile milletin izzetine kast edildiğini öne süren AK Partili Özdağ, "28 Şubat 1997`de olağanüstü toplanan Milli Güvenlik Kurulu`yla başlayan süreçle, Anadolu`nun evlatlarının onuru çiğnenmek istenmiş, milletimizin izzetine kast edilmiştir. Darbe, değerlere ve inançlara karşı fütursuzca gerçekleştirilen bir saldırıdır. 28 Şubat, milli şef özlemi içinde kıvrananların tuzak ve kuşatması olarak kayıtlara geçmiştir" dedi.
28 Şubat`ın hürriyet katillerinin projesi olduğunu belirten AK Partili Selçuk Özdağ, şöyle devam etti:
"Muhafazakar kesime yönelik hak ihlallerinin yapıldığı, başörtülü kızlarımızın eğitim haklarının gasp edildiği ve inançlara engel olunma gayretinin son çırpınışlarının sahnelendiği bir komplo sergilenmiştir. 28 Şubat 1997, tıpkı 1960, 1971 ve 1980`de olduğu gibi bir demokrasi faciası olarak Cumhuriyet kayıtlarına geçmiştir. Ancak, 28 Şubat`ı diğer darbelerden ayıran bir özelliği öne çıkmıştır. Diğer darbeler bedenimize zarar verirken, 28 Şubat post-modern darbesi ruhumuza musallat olmuştur. Medya, sermaye lobileri, sözde sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler tarafından desteklenen baskı ve sınır tanımaz zorbalık, milletin nezdinde işkenceye dönüşmüş, militarizm meşrulaştırmak istenerek hukuk katledilmiştir. Bu maddi ve manevi hasarlar sözde `irtica tehlikesi` adı altında ülkemize yadigar bırakılmıştır."
`MİLLETLE BİLEK GÜREŞİ YAPILAMAYACAĞI ANLAŞILMAYA BAŞLANMIŞTIR`
Türkiye`deki lobilerinin millet ile kavgasının hiçbir dönemde bitmediğini savunan Özdağ, "Lobiler, her defasında yeni oyunlar ile sahneye atılmış ve her defasında millet tarafından alaşağı edilmiştir. Neticesinde millet ile bilek güreşi yapılamayacağı da anlaşılmaya başlanmıştır. 28 Şubatçılar`a da, paralel darbecilere de millet sandıkta demokrasiyi öğretmşitir. 2002, 2004, 2007, 2009, 2011, 2014 ve 2015`te demokrasinin kılıcı keskin çıkmıştır. Darbelere karşı göğüs gerilmiş, milletimiz ve askerimiz yurtiçi ve yurtdışında birlik ve beraberliği sağlayabildiği günlere kavuşmuştur" dedi.
Türkiye`nin bir yandan demokrasi ile büyüdüğünü bir yandan da darbecilerle hesaplaşma yoluna girdiğini kaydeden Özdağ, şöyle devam etti:
"Millete kalkan el asla cezasız kalmaz. Gerekirse o eller hukuk çerçevesinde kırılacaktır. Unutulmamalıdır ki, 28 Şubat ve benzeri girişimlerin izlerini silme kabiliyetine sahip milletimiz, darbecilere ve destekçilerine yine en büyük cevabı verecek müessesedir. Bu inanç ve düşüncelerle 28 Şubat`ın tüm mağdurlarına selam ediyor, vefat edenlere Allah`tan rahmet diliyor, hayatta kalanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum."
DHA