Ak Partili Özdağ, Sur`da silah sesleri arasında konuştu

Ak Partili Özdağ, Sur`da silah sesleri arasında konuştu

Ak Partili Özdağ, Sur`da silah sesleri arasında konuştu

Canan ALTINTAŞ- Serdar SUNAR DİYARBAKIR, (DHA) – AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Diyarbakır`ın Sur İlçesi`nde silah ve patlama sesleri arasında yaptığı konuşmada, "Biz Türkiye`yiz, imparatorluk bakiyesinin çocukları böyledirler. Son vatan burası, son liman burası. Son limana hep beraber sahip çıkalım" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ile Manisa, Kocaeli, Konya, Bursa millletvekillerinin de aralarında olduğu heyetle, Diyarbakır`ın 6 mahallesinde sokağa çıkma yasağı süren Sur İlçesi Urfakapı semtinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Bu sırada Sur`dan silah ve patlama sesleri yükselirken; Özdağ, Konya, Kocaeli, Manisa, Antalya, Bursa teşkilatları olmak üzere 5 ilden yardım TIR`ları getirdiklerini söyledi. Yardımların Sur, Beytüşşebap, Cizre, Silopi, Dargeçit`te terör mağduru ailelere ulaştırılacağını belirten Özdağ, çatışmaların sürdüğü Sur`dan 23 bin kişiden 20 bininin taşındığını söyledi. Özdağ, şöyle dedi:
İNSAN HAK VE ÖZGÜRLÜKLERİNE RİAYET EDECEĞİZ
"Buradaki kardeşlerimize devlet zaten yardım yapıyor. Biz kardeşiz, diğer TIR`larımız da yolda. TIR`larda battaniye, havlu, mutfak malzemesi, elektrikli battaniye, kuru bakliyat, çocuk maması, çocuk bezi olan yaklaşık 20 bin koliyle çocuklar için oyuncaklar var. Kimin elinde silah varsa o silahı hukuk çerçevesinde almak, devletin görevidir. Beraber yaşamak, birlikte yaşama iradesini sergilemek istiyoruz. Bütün Türkiye`de herkes kardeştir, vatandaştır. Türkiye, son zamanlarda özgürlüklerin alanını genişletiyor. Bireysel özgürlük alanını genişletiyor, herkes kendi dilini öğreniyor. Asimilasyon yok, inkar politikası ortadan kaldırılmış vaziyette. Bunu yaparken de insan hak ve özgürlüklerine mutlaka ve mutlaka riayet edeceğiz. Bu olaylar bir hafta, 10 gün içerisinde bitecek. Bittikten sonra da yeniden restore edilecek ve kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın da tüm zararları devlet tarafından tazmin edilecek. Bu güzel şehri birlikte daha güzelleştireceğiz inşallah. Gelenler arasında Arap, Kürt, Türkmen, Çerkez, Gürcü ve Arnavut kökenli milletvekilimiz var. Biz Türkiye`yiz, imparatorluk bakiyesinin çocukları böyledirler. Son vatan burası, son liman burası. Son limana hep beraber sahip çıkalım. Hep beraber Hz. Muhammed`in ümmeti olduğumuzu, Türkiye Cumhuriyeti devletinin de birinci sınıf vatandaşı olduğumuzu hep beraber haykıralım batı dünyasına."
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...