Fethullah Gülen Hayırsız Adası’nda kalacak

AKP'li Mehmet Ali Şahin: İade edilirse Fethullah Gülen için en uygunu Hayırsız Ada.

Fethullah Gülen Hayırsız Adası’nda kalacak

AKP Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Fethullahçı Terör Örgütü Lideri Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edileceğine inandığını anlatırken, “Fethullah Gülen Türkiye’ye iade edildiğinde ona da uygun bir ada buluruz. Hatta Abdullah Öcalan’la komşu olmasını gönlümden geçiriyorum. Neresi olabilir? Ona en uygun ada; Hayırsız Ada’dır. İmralı’nın hemen yanında ki Hayırsız Ada” dedi.

Mehmet Ali Şahin, memleketi Karabük’te ‘Demokrasi nöbeti’ tutanlarla biraraya geldi. Meydanı dolduranlara seslenen Şahin, darbe girişimi ardından tutuklanan subayların ifadelerinin ‘Delil nerede?’ diye soranlara yeteceğini belirterek, şöyle dedi:

Hayırsız Adası, İmralı'ya birkaç mil uzaklıkta bulunuyor.

Hayırsız Adası, İmralı’ya birkaç mil uzaklıkta bulunuyor.

“Karabük’ün son zamanlarda 4 şehidi oldu. İkisi PKK, ikisi ise FETÖ’nün saldırıları ile gerçekleşti. FETÖ terör örgütü ile PKK arasında ne fark var? Terörist başı Abdullah Öcalan ile Fethullah Gülen arasında var mı bir fark? O nedenle nasıl ki PKK terör örgütünün elebaşı İmralı’da cezasını çekiyorsa, FETÖ terör örgütünün başı Fethullah Gülen de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümetinin uğraşları sonucu inanıyorum ki Türkiye’ye iade edilecektir. O da Türkiye’ye gelecek, bağımsız yargı organları karşısında yargılanacak ve bu hain davranışlarının Türkiye’ye karşı, milletimize karşı girişmiş olduğu bu hain eylemlerinin hesabını verecektir. Fethullah Gülen Türkiye’ye iade edildiğinde ona da uygun bir ada buluruz. Hatta Abdullah Öcalan’la komşu olmasını gönlümden geçiriyorum. Neresi olabilir? Ona en uygun ada Hayırsız Adadır. İmralı’nın hemen yanında ki Hayırsız Ada.”

OHAL ELEŞTİRİLERİNE YANIT VERDİ

AB ülkelerinin olağanüstü hal ilan etti diye Türkiye’yi eleştirdiğine dikkat çeken Şahin, şunları söyledi: “Fransa’da 1 yıldır olağanüstü hal var, onlara niye bir şey demiyorsunuz? Almanya’da olağanüstü hal ilan etti, niye onlara bir şey söylemiyorsunuz? Niye Türkiye olağanüstü hal ilan edince demokrasiden çıkmış gibi yorumlar yapıyorsunuz? İkiyüzlüsünüz, inandırıcı değilsiniz, çifte standart uyguluyorsunuz. Bütün bunlar milletimizin ve devletimizin farkına vardığı hususlardır.”

(DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...