Sözcü Plus Giriş

Ak Saray’ın imamı Ensar’da ‘Kuran Ziyafeti’ verecek

Beştepe'deki Millet Camii'sinin imamı, Ensar Vakfı'nın organizasyonuna katılıp Kuran okuyacak.

Güncellenme: 11:32, 30/03/2016
Ak Saray’ın imamı Ensar’da ‘Kuran Ziyafeti’ verecek

Karaman'da en az 10 çocuğun cinsel istismara uğraması skandalı ile son bir aydır ismi gündemin zirvesine yerleşen Ensar Vakfı’na Ak Saray’dan “manevi destek” geldi. Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın camisinin imam hatibi Hafız Mehmet Bilir’in Ensar Vakfının Marmaris Şubesi'nde Kuran Ziyafeti vereceği duyuruldu.

Ensar Vakfı’nın programına öğrenciler de davet edildi.

Broşürleri de dağıtılan etkinlikte Ensar Vakfı'nın 2 Nisan günü Marmaris'teki Turban Otel'de “Kuran Ziyafeti” düzenleyeceği ve “Millet Camisi” imamı Hafız Mehmet Bilir’in programda Kuran ziyafeti vereceği açıklandı. Etkinlik açıklamasında ayrıca Bilir'in; eski Beykoz Riva Camisi'nin imamı olduğu, 2010 yılında Moskova'da, 2014 yılında ise Malezya'da düzenlenen Kuranı Kerim okuma yarışmasında dünya ikincisi olduğu vurgulandı.

MEB DE ORGANİZATÖR

Ensar Vakfı'nın “Ziyafet”ini düzenleyen kurumlar arasında Marmaris Müftülü'nün yanı sıra Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de olması dikkatlerden kaçmadı. Programa tüm öğrencilerle birlikte tüm halkın da davetli olduğu ifade edildi.

ERDOĞAN HAMLESİ

Kulislerde; Millet Camisi imamının Saray’dan habersiz böylesine bir etkinliğe katılmasının mümkün olamayacağı belirtilerek “Ak Saray Ensar Vakfı’na manevi destek veriyor” denildi.

Yayınlanma Tarihi:11:29,