AKP’de ‘başkanlık kampı’ bugün başlıyor

AKP’nin geleneksel hale gelen istişare ve değerlendirme toplantısı bugün Afyonkarahisar'da başlıyor. Kampın ana gündem maddesi ise başkanlık sistemi.

AKP’de ‘başkanlık kampı’ bugün başlıyor

AKP'nin geleneksel hale gelen istişare ve değerlendirme toplantılarının 25'incisi, bugün Afyonkarahisar'da başlıyor. Başbakan Binali Yıldırım'ın ilk kez başkanlık edeceği 3 gün sürecek kampın bir numaralı gündemi, başkanlık sistemi olacak.

Başbakan Yıldırım'ın yapacağı toplantılarla başkanlık sistemine ilişkin AKP'nin hazırlayacağı Anayasa değişikliği teklifi olgunlaştıracak. Kampın ardından AKP, başkanlık teklifini Meclis'e sunacak. Kampta; FETÖ, PKK, YPG ve IŞİD’e karşı yurtiçinde ve dışında yürütülen mücadele, Fırat Kalkanı ve Musul operasyonları ele alınacak. Ekonomideki son gelişmeler de kampın gündeminde yer tutacak.

Kampa ilişkin Ankara’da gazetecilere bilgi veren AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Bu toplantılar kurumsal bir şekle dönüştü. Kararlı bir biçimde sürdürüyoruz. Çok verimli bir çalışma sürecini icra ediyoruz. 15 Temmuz süreci, ona ilişkin uygulamalarımız, mücadele bağlamında hükümetimizin önerdiği, TBMM'nin onayladığı OHAL uygulaması, çıkarılan kanun hükmündeki kararnameler var. Bunlar özet şeklinde de olsa, hükümet tarafından bilgi verilmek suretiyle arkadaşlarımız da sorularla katkı vermek suretiyle görüşülecek” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...