Sözcü Plus Giriş

AKP’nin matematikle imtihanı!

Rakamlarla oynayıp farklı algılar oluşturmak kimi zaman mümkün oluyor. Ancak AKP bunu bile yapamıyor... İşte AKP'nin inkara dayanan fantastik açıklamaları.

Güncellenme: 12:53, 18/01/2016
AKP’nin matematikle imtihanı!

TRT Haber'in dün akşam ‘ekmeğe zam yapılmadı ancak fiyatlar arttı' tweeti, sosyal medyada günün konusu oldu. Haberi görenler önce Zaytung sandı. Ancak gerçek tamamen hükümeti ‘şirin' göstermeye yönelikti.

Hazırlayan: Ali AĞIRBAŞ / aagirbas@sozcu.com.tr / @aliagirbas

 TRT Haber'in attığı bu tweet daha önce hükümet yetkilileri tarafından yapılan matematiği inkar edercesine yaptıkları zam açıklamalarını akıllara getirdi.

Suat Kılıç: ‘Önceden 111, şimdi 170. Zam yok’
Gençlik ve Spor Eski Bakanı Suat Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun yurt ücretlerine yönelik zam haberlerini Twitter'dan yalanlamaya ‘çalışmış'; ancak pek becerememişti… Kılıç ‘ Yurt ücretlerinin 111 liradan 170 liraya çıkarıldığı iddiası ise çarpıtma. Önceki yurt 111, şimdiki 170. Zam yok.' Demişti.

‘Zam değil güncelleme'
Maliye Eski Bakanı Mehmet Şimşek de Suat Kılıç'tan bir basamak daha atlayıp zammı fark etmiş ama ‘zam' diye adlandırmamıştı.

Şimşek, tütün mamülleri için de ‘Tütün mamulleri tamamen bir güncelleme. Bu artışları bir vergi artışı ve bir zam olarak görmemek lazım. Tamamen güncelleme olarak görmek lazım' demişti.

Yayınlanma Tarihi:12:06,