Sözcü Plus Giriş

Aksaray Polis Merkezi'nde kavga: 1 ölü 2 yaralı (3); şüpheli yabancı uyruklu

Aksaray Polis Merkezi'nde kavga: 1 ölü 2 yaralı (3); şüpheli yabancı uyruklu

Güncellenme: 11:49, 30/03/2016
Aksaray Polis Merkezi'nde kavga: 1 ölü 2 yaralı (3); şüpheli yabancı uyruklu

  

Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA) FATİH  Aksaray'daki Şehit Vedat Ulusoy polis merkezi nezarethanesinde sabaha karşı çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi öldü 1  kişi de yaralanmıştı. Kavga sırasında T.D. yaşamını yitirirken , G.G. ise yaralandı.Yapılan soruşturmada olayı çıkarının ise aynı nezarette bulunan ve kesici alet kullandığı tespit edilen Sudan uyruklu H.İ., olduğu ortaya çıktı.

 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından olaydan sonra başlatılan soruşturmada, şüpheli H.İ.’nin bir hırsızlık suçundan yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığı ancak kaçak yollarla Türkiye’ye girdiğinin tespiti üzerine sınır dışı işlemlerinin başladığı öğrenildi. İşlemleri tamamlana kadar nezarette tutulan H.İ.’nin yanına akşam saatlerinde başka bir suçtan gözaltına alınan T.D. ve G.G.’nin konulduğu belirtildi. Sabaha karşı ranzasından kalkan H.İ.’nin, henüz belirlenemeyen bir nedenle  yanındaki kesici aletle nezarette bulunan diğer iki kişiye saldırdığı öğrenildi.H.E'nin polise "Bunlar beni takip ediyorlardı, peşimdeydiler" şeklinde ifade verdiği de öğrenildi.

Şüpheli H.İ., Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine getirildi. Şüphelinin çelişkili ifadeler verdiği belirtildi. Olayın sebebinin şüphelinin sorgusundan sonra tespit edileceği öğrenildi. Öte yandan H.İ.’nin cinayette kullandığı bildirlen kesici aleti nasıl nezarethaneye soktuğu araştırılıyor.

 

 

DHA