Sözcü Plus Giriş

Aksu Kaymakamı’ndan ilginç beslenme kitabı

Antalya Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan “Üzümü Yemeden Bağını Sor” isimli beslenme kitabında "İslam'a uygun beslenmeyen ahlaksız olur, namussuz olur, isyankar olur" "Batılılar domuz eti yediği için kıskanç olmazlar" gibi ifadelere yer verdi.

Ali Ekber ERTÜRK
Güncellenme: 10:02, 27/06/2016
Aksu Kaymakamı’ndan ilginç beslenme kitabı

Antalya’nın Aksu İlçesi Kaymakamı Süleyman Erdoğan “Üzümü Yemeden Bağını Sor” adlı beslenme kitabı yazdı. Kitabında, İslami usullere göre yemek yenilmesi gerektiğini, jelatin dahi her türlü katkı maddesinin “helal olanı”ndan seçilmesini isteyen Erdoğan, helal yoldan yemek yemeyenlerin “isyancı” olacağını, “ahlaklı bir Müslüman olmalarının zor olacağını” savundu. Kaymakam Erdoğan, batılıların domuz eti yedikleri için ”kıskanç olmadıklarını” da vurguladı.

Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan 'beslenme kitabı' çıkardı.

Aksu Kaymakamı Süleyman Erdoğan ‘beslenme kitabı’ çıkardı.

KAYMAKAM “İSYAN”IN NEDENİNİ BULDU

“Günümüzde Müslümanların çoğu, sorgusuz sualsiz her önüne geleni yiyen bir topluma dönüşmüştür” diyen Erdoğan, “Temiz bir fıtratla yaratılan insan daha sonra niçin bozuluyor?  İnsan neden isyancı, bozguncu, zalim ve nankör oluyor? Bütün bu soruların tek cevabı vardır: Aldığımız besinlerin vücuda ve davranışlara etkisi vardır. Bedeni haram gıdalarla beslenen bir çocuğun, daha sonradan kaliteli bir insan, muhlis bir mümin, ahlaklı bir Müslüman olması çok kolay değildir” diye yazdı.

İSYANLARIN NEDENİ İSLAMİ USULLE

Erdoğan'ın kitabındaki bazı ifadeler şöyle:

BESLENMEMEK: Müslüman, kimin eliyle neyi yediğini, nereden geldiğini bilmelidir. Boğazından geçecek olan lokmaların helal olmasının ne kadar ehemmiyetli olduğunu, boğazdan haramlar geçtiği zaman insanların kulluk ve ibadetten uzaklaşıp, isyana gideceğini bilmelidir.

NAMUS DEĞERLERİNİ YİTİRİRLER: Müslümanların helal ve haram arasındaki şüpheli olan gizli haramlar yüzünden değerleri, maneviyatı, ahlakı, hayası ve dini yaşantısı mahvolmuştur.  Yediği ve içtiği gıdalara şüpheli ve dinen sakıncalı katkılar eklendikçe, Allah'ın emirlerini tutmayan, isyan eden, namus değerlerini yitiren bir toplum haline gelmiştir.

BATILILARA “DOMUZ ETLİ” HAKARET: Tarih boyunca ağırlıklı olarak pirinç tüketen Çinliler'in durgun, at eti yiyen Moğol ve Tatarlar'ın hareketli ve saldırgan, domuz eti yiyen Batılı toplumların ise kıskanma duygusundan yoksun olduğu iddia edilir.

HARAM YİYENİN SARHOŞLUĞU 40 GÜN SÜRER: İbadetin gücü helal lokmadadır. Namazlara kalkamıyorsan, zikirlerden lezzet alamıyorsan, Allah adamları ile ülfet ve sohbetten hoşlanmıyorsan, karnındaki haram lokmaya dikkat et. Haram lokma yiyenin sarhoşluğu, tövbe de etse, 40 gün sürer.

Yayınlanma Tarihi:09:25,