Sözcü Plus Giriş

Almanlardan yeni uyarı!

Taksim'deki saldırıdan önce İstanbul'daki vatandaşlarına uyarılarda bulunan Almanya, Türkiye'deki vatandaşlarını yine uyardı.

Güncellenme: 11:41, 20/03/2016
Almanlardan yeni uyarı!

Almanya Dışişleri Bakanlığı’ndan atılan tweette, Alman vatandaşlarına “otellerinizden, evlerinizden çıkmayın” uyarısı yapıldı. Almanlara ayrıca, Dışişleri Bakanlığı ve Almanya’nın Türkiye temsilcilikleri resmi internet sitelerinde sürekli güncellenen uyarıları takip etmeleri uyarısında da bulunuldu.

RESMİ SİTESİNDEN DE YAYINLANDI

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nın internet sayfasında yer alan ikinci uyarıda ise “İstanbul'da bulunan vatandaşların öncelikle otellerinden dışarı çıkmamaları ve medyadan ve Dışişleri Bakanlığı'nın internet sayfasından gelişmeleri takip etmeleri tavsiye edilir” denildi.  Açıklamada ayrıca “Eğer acil bir durum yoksa, Diyarbakır, Mardin, Cizre, Silopi, İdil, Yüksekova ve Nusaybin'e gitmeyin” denildi.

BİR UYARI DA İSRAİL’DEN

Hain saldırıya 3 vatandaşını kurban veren İsrail’de, İstanbul Başkonsolosluğu’na “Pernoseli takviye edin” talimatı verdi. Almanya, üç gün önce de “ciddi terör eylemi istihbaratı” olduğu için Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nu kapatmıştı.

Yayınlanma Tarihi:11:30,