Sözcü Plus Giriş

Amasya şehit Başçavuş Gülen ve er Bodur`u gözyaşlarıyla uğurladı

Amasya şehit Başçavuş Gülen ve er Bodur`u gözyaşlarıyla uğurladı

Güncellenme: 17:40, 19/02/2016
Amasya şehit Başçavuş Gülen ve er Bodur`u gözyaşlarıyla uğurladı

Sinan HARMANCI- Savaş TUTAK AMASYA, (DHA) – ANKARA`daki terör saldırılarında şehit düşen 45 yaşındaki Hava Kıdemli Astsubay Başçavuş Recep Gülen ve  dün Diyarbakır`ın Lice İlçesi`nde şehit olan 21 yaşındaki er Recep Bodur, Amasya’da düzenlenen törenle toprağa verildi.
Diyarbakır`ın Lice İlçesi`nde şehit düşen 6 askerden biri olan er Recep Bodur ve Ankara`daki patlamada şehit olan Hava Kıdemli Astsubay Başçavuş Recep Gülen`in cenazeleri bugün memleketleri Amasya`ya getirildi. Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan her iki cenaze Sultan Beyazıt Camisi`ne getirildi. Şehit er Recep Bodur’un babası Halil ve annesi Güldane Bodur, oğullarının tabutu başında gözyaşı döküp ağıt yaktı. Güçlükle ayakta duran aileyi askeri görevliler teskin etmeye çalıştı. Anne Güldane Bodur, "Yiğidim, evladım, nereye gidiyorsun. Seni böyle mi karşılayacaktık" diye ağıt yaktı.
Ankara’daki patlamada ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşen Hava Kıdemli Astsubay Başçavuş Recep Gülen`in 6 ay önce evlendiği eşi Aysun Gülen de ayakta durmakta zorluk çekerken, eşinin ını sarılıp öperek gözyaşı döktü. Şehit Gülen’in ablası Sultan Gülen, sağlık ekipleri tarafından sedye ile kardeşinin naaşı başına getirildi. Şehidin ablası Sultan Gülen’i yakınları sakinleştirmekte zorluk çekti.
DHA