Ankara Adliyesi Korosu'ndan THM konseri

Ankara Adliyesi Korosu'ndan THM konseri

Ankara Adliyesi Korosu'ndan THM konseri

ANKARA Adliyesi'nde hakim ve savcılarla birlikte tüm çalışanlarından oluşan ve 4 yıl önce kurulan Türk Halk Müziği (THM) Topluluğu, şef Ender Daşdemir yönetiminde unutulmaz bir konser verdi. Ankara Adliyesi Konferans Salonu'ndaki konseri, Başsavcısı Harun Kodalak ile birlikte hakimler ve savcılarla birlikte tüm çalışanlar izlerken, adli vakaların verdiği stres ve yorgunluğu az da olsa gidermenin mutluluğunu yaşadılar.

Konserde, sanatçı Sultan Aslan, solo olarak geçtiğimiz yıllarda hayatını kaybeden ünlü halk ozanımız Mahsuni Şerif'e ait 'Bu Yıl Benim Yeşil Bağım Kurudu' türküsünü söylerken elindeki mikrofonun çalışmaması sonucu zor anlar yaşadı. İzleyicilerin durumu fark etmesi üzerine sanatçıya moral alkışı yapıldı. 4 yıl önce Ankara Adliyesi İdari İşler Müdürü olarak görev yapan Vildan Keskin tarafından kurulan koroda 40'dan fazla amatör THM sanatçısı bulunurken, her çarşamba günleri adliyenin öğlen tatilinde çalışma yaptıkları belirtildi.

Adliyenin THM Korosu kurucusu Vildan Keskin, "Koronun sazcısı, vokalisti hepsi Ankara Adliyesi personeli. 4 yıl önce sosyal aktife olsun diye kurduğumuz korumuz, kısa sürede konserler verir duruma geldi. Belirli aralıklarla cezaevlerinde, huzur evlerinde konserler vererek, sosyal sorumluluk görevlerimizi yerine getiriyoruz" dedi.

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...