Sözcü Plus Giriş

Ankara patlamasında ölen Ozancan’ın ismi ilkokulunda yaşatılacak

Ankara patlamasında ölen Ozancan’ın ismi ilkokulunda yaşatılacak

Güncellenme: 13:17, 21/03/2016
Ankara patlamasında ölen Ozancan’ın ismi ilkokulunda yaşatılacak

– ANKARA'da bomba yüklü araçla düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Ozancan Akkuş’un ismi, memleketi Gaziantep'te ilkokulu okuduğu Kolej Vakfı’nın spor salonunda yaşatılacak.
13 Mart’ta Ankara’daki terör saldırısında yaşamını yitiren ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisi Ozancan Akkuş için ilkokulu okuduğu Gaziantep Kolej Vakfı’nda anma programı düzenlendi.
Ozancan'ın öğretmenleri, arkadaşları ve öğrencilerin katıldığı törende konuşan Gaziantep Kolej Vakfı Genel Müdürü Müfit Taşlıyar, okul yönetiminin aldığı kararla Ozancan Akkuş’un ismini okuldaki spor salonuna vereceklerini söyledi.
Ozancan’ın ilkokuldaki görüntüleri ve videolarının izletildiği anma töreninde bazı öğrenciler gözyaşlarına hakim olamadı. İlkokul öğretmeni Fatma Besnili de törende Ozancan’ın çok başarılı ve örnek bir öğrenci olduğunu ifade ederken, gözyaşlarını tutamadı. Yakın arkadaşlarından Berkay Özdemir ise Ozancan’ın ölümünün ardından yaşadıklarını anlatırken salonda duygusal anlar yaşadı.

DHA