Sözcü Plus Giriş

Kadın şehide duvaklı tören

Ankara'da bombalı saldırıda yaşamını yitiren 28 kişiden Hava Kuvvetleri Komutanlığı sivil memuru Ayşegül Pürnek, bugün memleketi Kayseri`de toprağa verildi.

Güncellenme: 15:38, 19/02/2016
Kadın şehide duvaklı tören

Kayseri`nin ilk kadın şehidi olan Ayşegül Pürnek`en ay- yıldızlı bayrağa sarılı tabutuna duvağı konuldu.

Foto: DHA

Hava Kuvvetleri Komutanlığı`nda 5 yıldır görev yapan Ayşegül Pürnek`in cenazesi, sabah saatlerinde Askeri Hastane morgundan alındı. Helallik alınması için cenaze aracıyla annesi Gülay Pürnek`in Melikgazi Mahallesi Kızılırmak Caddesi Gelincik Sitesi`ndeki evinin önüne getirilen Ayşegül Pürnek`in cenazesini, burada babası Fuat, annesi Gülay, ağabeyi Enver Pürnek ve yakınları karşıladı. Anne Gülay Pürnek kadın asker ve polis görevlilerin yardımıyla ayakta güçlükle dururken, cenaze aracının yanında bir askerin taşıdığı tan gözlerini ayıramadı. Bitkin haldeki baba Fuat Pürnek`e da iki yakını yardımcı oldu.

Helallik alınmasından sonra Ayşegül Pürnek`in cenazesi, namazın kılınacağı Kalemkırdı Camisi`ne getirildi. Evin önünden cenaze aracı ayrılırken anne Gülay Pürnek, gözyaşlarına boğuldu ve “Kızım beni bırakıp nereye gidiyorsun. Güzel kızım şimdi toprağa mı girecek. Güzel kızım benim, benim biricik yavrum“ diye feryat etti.
Camideki tören sırasında, bekar olan Ayşegül Pürnek`in tabutuna duvağı konuldu. Bu sırada gözyaşı döken anne Gülay Pürnek, “Gelin olamadan şehit oldun. Duvağını takmak nasip olmadı“ diye fenalık geçirdi. Kendisini teselli edip, başsağlığı dileyenlere de “Vatan sağ olsun“ diyebildi.
DHA

Yayınlanma Tarihi:13:18,