Sözcü Plus Giriş

Anne Dündar: Hakimlerimizle gurur duyuyorum

Anne Dündar: Hakimlerimizle gurur duyuyorum

Güncellenme: 02:03, 26/02/2016
Anne Dündar: Hakimlerimizle gurur duyuyorum

Mehmet AKTARAN – Mehmet İlkay ÖZER İstanbul, (DHA) – ANAYASA Mahkemesi`nin, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül hakkında verdiği "ihlal" kararının ardından, Dündar`ın annesi Öznur Dündar da Silivri Cezaevi`nin önüne geldi.
Burada basın mensuplarına açıklama yapan Öznur Dündar, “Bu adalet hepimize lazım. Çok mutluyum, herkese teşekkür ediyorum. Hakimlerimiz sağ olsun, var olsunlar. O kadar güzel bir karar verdiler ki… Hakimlerimizle gurur duyuyorum. Başka söyleyecek bir şeyim yok" dedi.
Yazar ve müzisyen Zülfü Livaneli de şöyle konuştu:
“Bugün çok sevinçli bir gün. Bu geceyarısı burada toplanan insanlar hem Can Dündar ve Erdem arkadaşımızın çıkışını, tabiî ki büyük bir sevinçle kutluyoruz, hem de dün Cerattepe kararı, çok sevindirici gelişmeler oldu. Yaptığı haber yüzünden içeride yatması ve bu haber de itiraf edildiği halde içeride yatmaları ülkemize yakışmıyordu. Suriye`ye giden silah yüklü TIR`lar yüzünden arkadaşlarımız içeride yatıyordu. Oysa Başbakan bunu bir Arap televizyon kanalında açık açık söyledi. Demek ki Başbakan bunun en büyük tanığı. Hukuk bir nebze de olsa yerini buldu. Birkaç kere görüşmek için geldik, göstermediler. Ama şimdi görüşeceğiz."
DHA