Annesiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürmüş

Annesiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürmüş

Annesiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürmüş

Hasan BÖLÜKBAŞ AKSARAY,(DHA)- AKSARAY`da merkeze bağlı Çağlayan Köyü`nde dün gece yarısı 32 yaşındaki Cüneyt Baştuğ`u sokak ortasında öldürdüğü iddiasıyla 17 yaşındaki S.Ç., jandarma tarafından yakalandı. Babası bedensel engelli olan S.Ç.`nin ilk ifadesinde, Cüneyt Baştuğ`u, annesiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürdüğünü söylediği öğrenildi.
Olay, dün gece yarısı Çağlayan Köyü`nde meydana geldi. Çiftçilik yapan bekar Cüneyt Baştuğ, köylüler tarafından sokak ortasında av tüfeğiyle öldürülmüş olarak bulundu. Bunun üzerine jandarmaya haber verdi. Olay yerinde inceleme yapan jandarma, cinayeti aydınlatmak için 5 ayrı özel ekip kurdu. Jandarma, başta Baştuğ`un ailesi ve yakınları olmak üzere köylülerle tek tek temasa geçip, husumetli birisinin olup olmadığını araştırdı.
Bu sırada Baştuğ`un, eşi bedensel engelli olan Ş.Ç. ile ilişkisi olduğu yönünde köyde dedikodu olduğunu saptadı. Bunun üzerine Ş.Ç., bedensel engelli E.Ç., oğlu S.Ç. ve yakınlarıyla da temasa geçti. S.Ç.`nin davranış ve ifadelerinin çelişkili olduğunu fark eden jandarma, çalışmasını S.Ç.`nin üzerine yoğunlaştırdı. Ardından da şüphe üzerine S.Ç., annesi Ş.Ç., babası E.Ç., kız kardeşi K.Ç., halası G.Ç. ve köyde bekçilik yapan akrabası D.Ç.`yi gözaltına aldı. 
Yapılan sorgulamanın ardından suçunu itiraf eden S.Ç.`nin ifadesinde Cüneyt Baştuğ`u, annesiyle ilişkisi olduğu iddiasıyla öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Anne Ş.Ç.`nin ise ifadesinde Baştuğ ile ilişkisinin olmadığını söylediği öğrenildi. 
Yapılan sorgulamanın ardından S.Ç., ile olayla bağlantısı olduğu gerekçesiyle babası, annesi, halası, kız kardeşi ve bekçilik yapan akrabası bugün adliyeye sevk edildi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...