Sözcü Plus Giriş

ANTALYA'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Genlik ve Spor Bayramı'nın 97'nci yıldönümü, tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Antalya'da 19 Mayıs kutlamalarını ilk durağı, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü çelenginin anıta konulmasıyla başlayan kutlamalarda, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve sendikalar da anıta çelenk koydu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından kutlamalar Karaalioğlu Parkı'nda devam etti.
Törene katılan gençler, ellerinde Türk bayraklarıyla kutlamaların yapılacağı parka kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında, öğretmenlerin gözetiminde 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Ne mutlu Türk'üm diyene' şeklinde sloganlar atılırken gençlere törende giyilmesi için dağıtılan tişörtler dikkat çekti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın beyaz, önünde kırmızı ay yıldızın yer aldığı tişörtlerin arkasında 'Güçlü Türkiye için' ibaresi yer alırken Antalya Büyükşehir Belediyesi logolu kırmızı tişörtlerde ise 'İyi Gelecek' yazısı yer aldı. Kutlamaların yapıldığı Karaalioğlu Parkı'ndaki miradorda ise gelenleri, 'Büyük Millet Büyük Güç Hedef 2023' yazısının yer aldığı ekran karşıladı.
Vali Muammer Türker ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in tören alanıyla gelmesiyle başlayan kutlamalarda, Uzakdoğu dövüş sporları wushu, muay thai, cimnastik ve akrobasi gösterileri sunuldu. Basketbol topuyla yapılan bir gösteriye Vali Türker ve Belediye Başkanı Türel de eşlik etti.
Antalya'daki resmi kutlamalar, halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle son buldu.

DHA