Sözcü Plus Giriş

Antalya`da sendikadan hastane yönetimine kırmızı kart

Antalya`da sendikadan hastane yönetimine kırmızı kart

Güncellenme: 14:10, 24/02/2016
Antalya`da sendikadan hastane yönetimine kırmızı kart

Mehmet ÇINAR ANTALYA, (DHA) – ANTALYA Atatürk Devlet Hastanesi`nde sendikal nedenlerle personele mobbing uygulandığını öne süren Demokratik Sağlık Sen üyeleri, hastane yönetimine kırmızı kart gösterdi.
Atatürk Devlet Hastanesi önünde sendika üyeleriyle birlikte açıklama yapan Demokratik Sağlık Sen Antalya İl Başkanı Mesut Sofuoğlu, Atatürk Devlet Hastanesi`nde son zamanlarda yaşanan mobbing uygulamalarından dolayı rahatsızlığın had safhaya ulaştığını söyledi. Hastane yöneticileriyle yaptıkları görüşmelerden sonuç alamadıklarını belirten Mesut Sofuoğlu, `istemeyen gitsin` şeklindeki ifadelerle mobbingin sürdüğünü dile getirdi.
Antalya ve çevre illerin ciddi yükünü çeken hastanede hemşire, ebe ve sağlık memurlarının mutsuz olduğunu kaydeden Sofuoğlu, “Hastane sağlık bakım hizmetleri müdüresi, çalışanlara yönelik ayrımcılık içersindedir. Çalışanlarını sendikal kimlikleriyle ayırmakta ve yeni yapacağı görevlendirmelerde kriter olarak bunu ön planda tutmaktadır. Ehliyet ve liyakat görmezden gelinmekte ve zaman zaman bu nedenden dolayı kamu zararı oluşmaktadır. İşinde uzmanlaşmış arkadaşlarımızı `ben yaptım oldu` mantığıyla görevinden almakta, yerine tetikçiliğini yaptığı, talimat aldığı, işin ehli olmayan kişileri getirerek sadece koltuğunu muhafaza etmektedir. Mahiyetinde çalışan arkadaşlarının mesleki eğitimleri ve deneyimleri hiçe sayılmakta ve sağlık bakım hizmetleri müdürlüğünün bu yaklaşımı kurum amirleri tarafından görmezden gelinmektedir" diye konuştu.
Atatürk Devlet Hastanesi`nin kimsenin babasının çiftliği olmadığını ve `her şeyi ben bilirim, istediğimi yaparım` zihniyetiyle kurumların yönetilemeyeceğini kaydeden Sofuoğlu, “Adı üstünde devlet hastanesidir ve devlet adabıyla yönetilmelidir. Yöneticilerin personele mobbing uygulamasını kabul edemeyiz. Müdüre hanım ya mobbing uygulamalarına son verir veya yasaların bize verdiği hakların tamamını kullanmaktan geri durmayız" dedi.
DHA