YÖK, AÖF sınav değerlendirmelerinde değişiklik yaptı!

AÖF sınav sonuçları değerlendirme sistemi değişti. YÖK tarafından değişiklikle bu seneden itibaren geçerli olmak üzere AÖF sınavlarında dört yanlış bir doğruyu götürecek. İşte AÖF tarafından yapılan sınav sonuçları değerlendirme sistemi değişikliği duyurusu

YÖK, AÖF sınav değerlendirmelerinde değişiklik yaptı!

AÖF sınav değerlendirme sistemi değişti. YÖK, 2016-2017 öğretim yılından itibaren Anadolu Üniversite AÖF açıköğretim sınavlarında, çoktan seçmeli sorulardan, bundan sonra dört yanlış cevabın bir doğru cevabı götürmesine karar verdi. Eski uygulamada yanlışlar doğruyu götürmüyordu. Anadolu Üniversite AÖF resmi sitesinden yapılan duyuruda bu seneden itibaren geçerli olmak üzere AÖF sınav sonuçları değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.  İşte AÖF sitesinden yapılan açıklama:

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 18/03/2016 tarihli ve 75850160-106-158-16196 sayılı yazısıyla Açıköğretim programları uygulayan üniversitelerin ölçme ve değerlendirme faaliyetlerinde uygulama birliğinin sağlanmasında göz önünde bulundurulması gereken hususlar ilgili üniversitelere bildirilmiştir.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış cevabın bir doğru cevabı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihli ve 7/8 sayılı kararıyla kabul edilmiştir.

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır.

Anadolu Üniversitesi gerek temel öğrenme materyali olan kitaplarda gerekse destek materyali olarak https://ekampus.anadolu.edu.tr içinde yer alan kaynaklarda sürekli güncelleme yapmaktadır. Bu anlamda gelişen teknolojinin sunduğu bütün imkânlar seferber edilerek Türkiye'nin en büyük e-öğrenme platformu siz öğrencilerimiz için hizmet vermektedir. Öğrenci başarısının artırılması için sürdürülebilir projeler geliştirilmeye devam edecektir.

Öğrencilerimizin Açıköğretim bürolarından teslim aldıkları güncellenmiş kitaplar ve https://ekampus.anadolu.edu.tr adresi dışında herhangi bir kaynaktan yararlanmamalarını önemle hatırlatırız. Kurum dışı kaynakların güncel olmayacağı ve mağduriyetlere neden olacağının bilinmesi gerekmektedir.
Tüm öğrencilerimize duyurulur.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...