Asansör boşluğunda cesedi bulunan hemşirenin imam eşi gözaltında (2)

Asansör boşluğunda cesedi bulunan hemşirenin imam eşi gözaltında (2)

Asansör boşluğunda cesedi bulunan hemşirenin imam eşi gözaltında (2)

EŞİNİ ASANSÖR BOŞLUĞUNA ATIP ÖLDÜRMÜŞ
Artvin Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunun ardından bu sabah Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Yaşar Subaşı, ifadesi alındıktan sonra sağlık kontrolünden geçirildi, ardından da adliyeye sevk edildi. Borsada para kaybettiği ve çevresine borçlandığı öne sürülen Yaşar Subaşı, istediği bilezikleri vermeyen eşi Güler Subaşı’nı asansör boşluğuna iterek öldürdüğü suçlamasıyla tutuklandı. Subaşı, adliye önünde yöneltilen soruları yanıtsız bıraktı.
Borsa düşkünü olduğu ve kaybettiği paralar nedeniyle çevresinde yüklü miktarda borçlanan Yaşar Subaşı`nın, olay günü sabah saatlerinde kolundaki bileziklerini istediği ancak, olumsuz yanıt aldığı eşi Güler Subaşı ile tartıştı. İddialara göre, eşi Güler Subaşı’nı, apartmanın 5’inci katında asansörün kabin kapısını açarak iten Yaşar Subaşı, daha sonra aldığı bilezikleri bir kuyumcuda 4 bin 100 liraya bozdurdu. Apartmanın yönetiminde de olduğu belirtilen Subaşı, olay sonrası güvenlik kamera kayıtlarını da sildi.
EŞİNİN YAKINLARINDAN BORÇ İSTEMİŞ
Güler Subaşı’nın dayısının oğlu İbrahim Turan, Yaşar Subaşı’nın olaydan bir hafta önce kendisini arayarak borç para istediğini anlattı. Turan, şöyle dedi:
"Güvenebilecek biri olmadığı için para vermedim. Tartışma olmasın diye bunu Güler ablaya da söyleyemedim. Ancak Güler abla kaybolunca olayı polise ilettim. Parasal sorunlarını böyle canice bir şey yaparak çözmeye çalışmış. Ortada bir cinayet olduğu görünüyor."
ÖN OTOPSİ RAPORU
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...