Sözcü Plus Giriş

Bahçeli: Türk gençliğini tutuşturacak bir kıvılcım Türkiye'yi baştan ayağa yakacaktır

Bahçeli: Türk gençliğini tutuşturacak bir kıvılcım Türkiye'yi baştan ayağa yakacaktır

Güncellenme: 20:25, 25/03/2016
Bahçeli: Türk gençliğini tutuşturacak bir kıvılcım Türkiye'yi baştan ayağa yakacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden Hacettepe Üniversitesi'nde yaşanan kavga nedeniyle hükümete ve üniversite rektörlüğüne sert eleştirilerde bulundu. Bahçeli, ilim ve irfan gibi bir arayışı bulunmayan PKK'lıların ülkücü öğrencilere saldırdığına dikkati çekerek, "Buradan hükümeti, YÖK'ü, üniversite yönetimlerini uyarıyorum: Muhakkak surette üniversitelerde güvenlik sağlanmalı, asayiş temin edilmelidir. Herkes ayağını denk alsın: Hiçbir Milliyetçi-Ülkücü kardeşim sahipsiz değildir. Bizim feda edecek, vazgeçecek tek evladımız da yoktur. Türk gençliğini tutuşturacak bir kıvılcım Türkiye'yi baştan ayağa yakacaktır. Bunun ibretlik misalleri geçmişte yaşanmıştır" dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twıtter adresinden gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Son günlerde yaşanan terör olaylarına değinen Bahçeli, "Türkiye iç yaralayıcı, yürek burkucu ağır bir şiddet ve istikrarsızlık girdabında. Terör canımızı alıyor, huzursuzluğumuzu artırıyor. Her gün ciğerimiz yanıyor, evlere ateş düşüyor. Terörizmin hain ve kanlı yüzü masumları, tertemiz vatan evlatlarını hedef alıyor. Doğu ve Güneydoğuda sahnelenen alçak saldırılar telafi ve tamir edilmesi çok zor tahribat ve kayıplara neden oluyor ve de bizleri kahrediyor" dedi.
'ÜNİVERSİTELERDE PKK'NIN HAİN EYLEMLERİ VAR'
Üniversitelerde yaşanan olayların siyasi ve ideolojik gerilimden kaynaklanmadığını, PKK'nın eylemleri olduğunu ifade eden Bahçeli, "Sur, Cizre, Nusaybin, İdil derken; PKK'nın üniversitelerde de konuşlandığını, eğitim hayatını terörize ettiğini görüyor ve şahit oluyoruz. Diyorlar ki; üniversitelerde karşıt görüşlü öğrencilerin çatışması var. Bu iddiada bulunanlar halt etmiş, deyim yerindeyse çuvallamıştır. Özellikle ifade ediyorum ki, üniversitelerde siyasi ve ideolojik gerilim değil, PKK'nın hain eylemi vardır ve tüm yönleriyle de sabittir" diye konuştu.

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ'NDEKİ ÜZÜCÜ HADİSELERİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUM
Hacettepe Üniversitesi'ndeki üzücü hadiseleri yakından takip ettiğini belirten Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bölücü mihrakların ve destekçilerinin kirli niyetlerini görüyorum. Öğretim gibi bir derdi olmayan, ilim ve irfan gibi bir arayışı bulunmayan PKK'lılar öğrencilerimize saldırıyor, sataşıyor, kan döküyor. Buradan hükümeti, YÖK'ü, üniversite yönetimlerini uyarıyorum: Muhakkak surette üniversitelerde güvenlik sağlanmalı, asayiş temin edilmelidir. Öğretim hayatına musallat olmuş teröristler ayıklanmalı, haklarında hukuki işlem başlatılmalı ve hiçbirisi üniversitelere sokulmamalıdır."
'HERKES AYAĞINI DENK ALSIN'
Milliyetçi ve Ülkücü hareketin sahipsiz olmadığını ifaden Bahçeli, "Milliyetçi-Ülkücü Hareket provokasyonlara gelmeyecek, taşkınlıklara izin vermeyecek, sonuçsuz kavgaların tarafı olmayacaktır. İkazım nettir. Kim yangına körükle giderse, haksız ve mesnetsiz bir mücadelenin içinde veya bir tarafında olursa buna iyi gözle bakmayız, hoş karşılamayız. Herkes ayağını denk alsın: Hiçbir Milliyetçi-Ülkücü kardeşim sahipsiz değildir. Bizim feda edecek, vazgeçecek tek evladımız da yoktur" dedi.

'BİR KIVILCIM TÜRKİYE'Yİ BAŞTAN AYAĞA YAKAR'
Üniversitelerin sükunetin sağlanması gerektiğini kaydeden Bahçeli, "Üniversitelerde sükûnet sağlanmadan, yıkımdan ve kandan nemalanan odaklar temizlenmeden istikrar ve huzur hayaldir. Türk gençliğini tutuşturacak bir kıvılcım Türkiye'yi baştan ayağa yakacaktır. Bunun ibretlik misalleri geçmişte yaşanmıştır. Gözümüz kulağımız vatanın bekası için fedakarlık yapan kardeşlerimizde, huzur içinde okumak isteyen evlatlarımızdadır" diye konuştu.

KARAMAN'DAKİ CİNSEL SALDIRI
Karaman'da bir okulda yaşanan cinsel saldırı olayına da değinen Bahçeli, "Ayrıca Karaman'daki cinsel saldırı vakasını lanetliyor, sorumlu şahsın en ağır şekilde cezalandırılmasını bekliyorum" dedi.

DHA