Sözcü Plus Giriş

Bahçeli’den Başkanlık sistemine ilişkin sözlerini eleştirenlere sert yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başkanlık tartışmasına ilişkin sözleri üzerine son günlerde kendisine yönelik yapılan eleştirilere ilişkin, “Malum ve meşum bir sorunun demokratik yollarla çözülmesi çağrısında bulundum. Görüyorum ki, her kafadan ayrı ve afaki sesler çıkıyor” dedi.

null
Güncellenme: 00:35, 21/10/2016
Bahçeli’den Başkanlık sistemine ilişkin sözlerini eleştirenlere sert yanıt

MHP lideri Bahçeli, son günlerde kendisine yönelik yapılan eleştirilere Twitter üzerinden yanıt verdi. Yaygın ve yerleşmiş bir aşağılık duygusuna kapılanların yegane işinin meslekleri saptırmakolduğunu ifade eden Bahçeli, “Malum ve meşum bir sorunun demokratik yollarla çözülmesi çağrısında bulundum. Görüyorum ki, her kafadan ayrı ve afaki sesler çıkıyor.  ‘Üslubuyla beyan aynıyla insandır' sözünün hakkını veren ya da ihlal eden pek çok şahsiyeti ibretle, ilgiyle izliyor, gözlemliyorum” açıklamasında bulundu.

İLGİLİ HABERDevlet Bahçeli'nin 15 yıllık rüyası: BaşkanlıkDevlet Bahçeli’nin 15 yıllık rüyası: Başkanlık

“FİLLİ DAYATMA VAR BU İMHANIN FİNALİ OLABİLİR”

Türkiye'nin akıntıda sürüklendiğini belirten Bahçeli, “Selin önünü alalım, gerekirse baraj yapalım diyorum; evet mi, hayır mı diyeceğimizi soruyorlar. Devlet düğümlendi, sistem tıkandı, rejim krize doğru gidiyor uyarısında bulunuyorum; duymayıp TBMM'nde ne yapacağımızı soruşturuyorlar. Filli dayatma var, bu imhanın finali olabilir kaygısı taşıyorum; referanduma evet mi hayır mı diyeceğimizi sorguluyorlar. Ülkenin nefes darlığı çektiğini, Türk devletinin hukukla yollarını çatallaştırdığını seslendiriyorum, ne gezer, sanki duvara konuşuyorum. Geleceği düşünelim, nesilleri güvenceye alalım, uzlaşıp konuşalım; gerekirse millete gidelim diyorum, burun kıvırıyorlar, sırt dönüyorlar” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERDevlet Bahçeli: OHAL'in uzatılması faydalı olacaktırDevlet Bahçeli: OHAL’in uzatılması faydalı olacaktır

“KAFALARINDA BİR SORUN YOKSA NİYETLERİNDE BİR BULANIKLIK VAR”

MHP'li Bahçeli, kendisine yönelik, “ne oldu da Bahçeli farklı bir pozisyon aldı” eleştirisine ise şu ifadelerle yanıt verdi:
“Hece hece anlatacaktım, vazgeçtim kara tahta başına geçip tek tek izah edeceğim. Ağır kazan geç kaynarmış, bizim ne dediğimizi anlamamakta diretenlerin kafalarında bir sorun yoksa niyetlerinde bir bulanıklık var demektir. Tam bir ittifak, tam bir ittihat, tam bir tesanüt ve tazimle meselelerimizin kilidini açalım, Türkiye'nin kuyusunu kazanları kazıyıp atalım. Devletimizin ve milletimizin ebedi muhafızları olan dökülmüş şehit kanları, yapılmış fedakarlıklar boşa gitmesin, heba olmasın. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Kahraman kaldığı noktadan yeniden başlar. Türkiye'nin varlığı için kalkalım ve başlayalım. Bize de bu yakışır.”  ANKA

Yayınlanma Tarihi:18:45,