Sözcü Plus Giriş

Bakan Bozkır: AB ile ekonomi hacmimiz 300 milyar dolara çıkacak (4)

Bakan Bozkır: AB ile ekonomi hacmimiz 300 milyar dolara çıkacak (4)

Güncellenme: 18:47, 24/02/2016
Bakan Bozkır: AB ile ekonomi hacmimiz 300 milyar dolara çıkacak (4)

BAKAN BOZKIR, AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ
AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Kayseri programının sonunda, AK Parti İl Başkanlığı`nı da ziyaret etti. Bakan Bozkır, İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden`in, "Türkiye için AB`nin önemi, Avrupa için Türkiye`nin önemi nedir?" sorusuna, "Türkiye ile AB arasında bir çıkar ilişkisi vardır. Devletler arasındaki ilişkiler de bu çıkar ilişkilerine dayalıdır. Türkiye sabırlı bir şekilde AB ile ilişkilerini sürdürmelidir. Karşılıklı çıkar ilişkileri buluşunca bu işler kolay olur. Avrupa Birliği, Türkiye için stratejik hedeftir. Özellikle son 13 yılda Avrupa Birliği Uyum Yasaları sayesinde Türkiye pek çok gelişme gösterdi. Avrupa`nın da genç, dinamik ve çalışkan nüfusu, ekonomisi, sanayisi ile Türkiye`ye ihtiyacı vardır" dedi.
Kayseri`deki programı sırasında gördüğü birlik, beraberlik ve dayanışmadan çok etkilendiğini dile getiren Bakan Bozkır, "Kayseri`de gördüğümüz manzara, bize güven verdi. İstiklal marşını hep birlikte söylemek, vatan hainleri ve çeşitli kesimlere en güzel cevaptır. Terör olaylarında pek çok askerimiz ve polisimiz şehit oldu. Mekanları cennet olsun. Bizler onların bu vatan uğruna akıttıkları kanları sayesinde buralarda bulunuyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi, mutluluğumuzu bozmasın" diye konuştu.
Konuşmasının sonunda Bakan Volkan Bozkır`a gençler, Kayserispor atkısı hediye etti. Bozkır da atkıyı boynuna taktı, Kayserispor`a başarılar diledikten sonra çevresindekilere "Yakıştı mı?" diye sordu.
DHA