Sözcü Plus Giriş

Bakan Kılıç: CHP engellemeseydi asıl bütçemizle yolumuzu yürüyor olacaktık

Bakan Kılıç: CHP engellemeseydi asıl bütçemizle yolumuzu yürüyor olacaktık

Güncellenme: 15:23, 20/02/2016
Bakan Kılıç: CHP engellemeseydi asıl bütçemizle yolumuzu yürüyor olacaktık

Hakan AKGÜN SAMSUN, (DHA) – GENÇLİK ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Cumhuriyet Halk Partisi eğer Aralık ayında bu bütçeyi engellemeseydi biz şu anda bütçemizi yapmış ve çıkarmış, Ocak ayından bu yana asıl bütçeyle yolumuza yürüyor olacaktık. Şu anda geçici bütçeyle işlerimiz yapmaya çalışıyoruz" dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Samsun’da, il genelinde bulunan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Atakum İlçesi`nde bir araya geldi. Konuşmasında CHP`yi eleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bütçe çok daha önce çıkabilirdi. Cumhuriyet Halk Partisi eğer 2015 Aralık ayında bu bütçeyi engellemeseydi, biz şu anda bütçemizi yapmış ve çıkarmış Ocak ayından bu yana asıl bütçeyle yolumuza yürüyor olacaktık. Geçici bütçeyle değil. Şu anda geçici bütçeyle işlerimiz yapmaya çalışıyoruz ve bu belli noktalarda tabii ki işlerimizi yavaşlatıyor. İnşallah önümüzdeki süreçte bütçemizi çıkarttıktan sonra daha hızlı bir şekilde hizmetlerimize yürümeye devam edeceğiz" dedi.
Ankara’da yaşanan terör saldırıyla ilgi sonrasında ortak bildiriye katılmayan HDP ile ilgili de konuşan Bakan Kılıç, "Bu bildiri önemlidir. Milli duruşumuzun önemli bir göstergesidir. Buna katılamayan HDP`yi de kendi çalışmalarıyla başbaşa bırakıyoruz. Milli birliği ve duruşumuzun bir parçası olmaktan imtina etmişlerdir. Bunu Türkiye`ye nasıl anlatacaklar çok merak ediyorum. Zaten anlatamıyorlar da. Teröre karşı bir ve beraber olacağız. Bu bağlamda ben Ankara ve Diyarbakır’daki hain terör saldırılarında şehit olan güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet kederli ailelerine başsağlığı diliyorum” diye konuştu.
DHA