Bakan Özhaseki: FETÖ kadın vekilin banyoda videosunu çekmiş

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın ekim ayı olağan meclis toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, FETÖ'nün bir kadın vekilin banyoda videosunu çektiğini iddia ederken, "15 Temmuz'da gördük ki o gülen yüzler, badem bıyıklar canavara dönüştü" diye konuştu.

Bakan Özhaseki: FETÖ kadın vekilin banyoda videosunu çekmiş

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ekim ayı olağan meclis toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, 1725 Aralık operasyonlarının bir algı operasyonu olduğunu söyledi. FETÖ terör örgütünün bir kadın vekilin banyo yaparken gizli kamera ile görüntüsünü çektiklerini söyleyen Bakan Özhaseki, “Herkesi dinlemişler. Güya insan yetiştirmek, insanları İslami terbiye üzerine yetiştirmek için ortaya çıktığını söyleyen bu hoşgörü ekibi niye dinlemeler yapar ki Diğer cemaatler cemaat değil mi Niye diğer cemaatler kimseyi dinlemiyor. Kendi otellerinde partiye güya 6 ayda bir toplantı yaptırıyorlar. Herkesin odasını bu böcek mi kamera mı ne koymuşlar, herkesi çekiyorlar. El insaf ya Allah’tan korkmaz mısın, utanmaz mısınız İnsanları yatarken kalkarken niye çekiyorsunuz ki Bir kadın milletvekili dedi ki; ‘Abi bir konuşma yaptım. Sonra bana bir bant gönderdiler. Beni banyoda çekmişler, ben ne yapacağım şimdi bilmiyorum ki’ dedi. Yahu bunun din neresinde” dedi.

“15 TEMMUZ’DA BADEM BIYIKLAR CANAVARA DÖNÜŞTÜ”

15 Temmuz başarısız darbe girişimi ardındaki FETÖ terör örgütünü eleştiren Bakan Özhaseki, AKP’nin kapatılma sürecinin, Gezi olaylarının ve 17-25 Aralık operasyonlarının FETÖ’nün işi olduğunu söyledi. FETÖ’nün dini kullanarak insanları istismar ettiğini söyleyen Özhaseki, bu örgütün 2.5 yıl öncesine kadar ‘Bunlar güzel insanlar, hizmet ediyorlar’ intibası oluşturduğunu anlatırken, “170 ülkede okul açmışlar. Kara kara çocuklar İstiklal Marşı okuyor. Şahsen duygulanıyoruz. Ben de gidince bana Gesi Bağları türküsünü okuyorlardı. Bu kadar güzelliğe kim ne desin Can kurban. Fakat 17-25 Aralık’ta gördük ki bunlar farklı iş peşindeler. 15 Temmuz’da gördük ki o gülen yüzler, badem bıyıklar canavara dönüştü” diye konuştu.

“BİZİ KARŞILAYAN KOMUTANLAR ŞİMDİ CEZAEVİNDE”

Doğu ve Günedoğu Anadolu bölgelerinde PKK ile mücadelede niye başarısız olduklarını 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin ardından öğrendiklerini söyleyen Bakan Özhaseki, “Doğu ve Güneydoğu’ya sık gidiyorum. Oradaki yapılanma şimdi bizim bakanlığımız koordinatörlüğünde devam ediyor. Orada teröristlerin canına okuduk. Mağdur vatandaşların evini yapmaya çalışıyoruz. Orada insanlarla sıcak bir ilgi başladı. HDP’li milletvekillerini zaten sokaklarda yürütmüyorlar. Ama oradaki mücadelede niye başarısız olduğumuzu şimdi anlıyorum. Bizim gittiğimizde bizi karşılayan komutanların hepsi şimdi hapiste. İstihbarat bilgilerini onlarla paylaşıyorlar, bizimle paylaşmıyorlar.” diye konuştu.  Haseki konuşmasının ardından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın lansman toplantısına katıldı.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...